Celkový přeplatek prozrazuje finální výhodnost úvěru

Datum publikování: 17. 01. 2019
Když už se pustíte do porovnávání výhodnosti některých úvěrů, měli byste vědět, jakým parametrům půjček se věnovat. Někdy není úroková sazba a poplatky tím nejdůležitějším. Vaším hlavním odrazovým bodem by se měl stát celkový přeplatek za vypůjčenou finanční sumu.
Lidé posuzují výhodnost půjčky dle nejrůznějších kritérií. Podle posledních průzkumů agentur zaměřujících se na tuto oblast je patrné, že potenciální žadatelé dají na takové úvěry, s nimiž nejsou spojeny poplatky navíc. Bohužel už je v takové míře nezajímá velikost úrokové sazby. Pak jsou tu zase tací, kteří dávají přednost jen úroku a ničemu jinému. Ti, dokonce volí i špatnou hodnotu úrokové sazby, a to tu klasickou. Přitom podstatnou by měla být roční procentuální sazba nákladů označovaná jako RPSN. zle těchto průzkumů lze spoustu občanů pochválit alespoň za jednu věc. Jen velice malé množství dotázaných si vybírá bankovní či nebankovní půjčky na základě reklamních tvrzení typu nejlevnější půjčka na trhu a podobně. Naivita lidí tak poskočila o krok vpřed. I tak mají tito uchazeči o úvěry hodně co dohánět.

Nerozumíte půjčkám? Vždy sledujte celkový přeplatek

Ne každý je natolik zdatný, aby dokázal posoudit výhodnost úvěru svépomocí. I proto se u nás natolik daří některým nebankovním společnostem, jejichž produktové nabídky jsou stále spojeny se špatnými splátkovými podmínkami. Vědí totiž, že méně znalé klienty vždy uloví. Jestliže vám nejsou jasné některé výklady obchodních podmínek poskytovatele, vždy si je nechte do nejmenšího detailu vysvětlit. Vaším hlavním odrazovým bodem v případě vyhodnocení výhodnosti půjčky by se měla stát celková výše přeplatku. Ano, ať už si půjčíte malý úvěr se splatností na jeden měsíc nebo dlouhodobou půjčku na pár let, vždy si ve smlouvě přečtěte jasně daný údaj. Kolik peněz za celou dobu splatnosti zaplatíte bance či nebankovní společnosti navíc. To je vypovídající informace, ze které je nejlepší vycházet. Naopak si dávejte pozor na některé klamavé věci hlavně nebankovních poskytovatelů. Ti vám mohou nabízet bonusy nejrůznějšího ražení, jež ve výsledku nemusí být tak výhodné, jak se zdají.
  • Vrácení úroků při řádném splácení
  • Odklad splátek až o několik měsíců
  • Prodloužení termínu splatnosti
Tohle všechno je sice hezké a možné, ale vždy je to spojeno s náležitým poplatkem. A ten pochopitelně bude hrazen nad rámec celkového přeplatku, takže při využívání těchto benefitů se vám může půjčka řádně prodražit.

Najděte si výhodnou půjčku na míru

Pomocnou ruku při hledání ideálního úvěru nehledejte na pobočkách bank a nebankovních společností, ale na internetu. Vsaďte na některý z prověřených srovnávacích portálů, který vám umožní na jediném místě porovnat hned několik nabídek podle nejrůznějších kritérií. Tento krok vám ulehčí práci s hledáním půjčky a zároveň vám přinese možnost říci si o peníze prostřednictvím online žádosti na internetu.