Chcete mít jistotu? Vsaďte na půjčky s odkladem splátek

Datum publikování: 07. 01. 2019
Berte si jen takové úvěry, které vám v případě neschopnosti splácet jejich výši nabídnou alternativní řešení. Jsou to oblíbené půjčky s odkladem splátek, kde za mírný poplatek můžete prodloužit termín splatnosti o týden, dva týdny nebo dokonce i celý měsíc. Týká se to hlavně krátkodobých úvěrů.
Pokaždé, když žádáte o finanční úvěr byste měli promyslet, jakou výši zvolit, včetně celkové doby splatnosti. Zmiňujeme to především kvůli tomu, že žadatelé o finance mnohdy přecení své možnosti a pak jednoduše nemají na splácení svých závazků. Typickými příklady jsou nejčastěji krátkodobé půjčky, půjčky před výplatou a jim podobné. Tedy ty, u nichž si půjčuje menší peněžní obnos od 500 Kč do 10 000 Kč až 20 000 Kč s tím, že je budete muset splatit do jednoho měsíce. A právě v ten moment může nastat první kámen úrazu. Aby k tomu nedošlo, vybírejte si jen půjčky s odkladem splátek.

Nepřidělávejte si zbytečné dluhy

Když nebudete půjčky splácet včas, asi není nutné rozepisovat se o tom, co může následovat. Sankční poplatky, pokuty a navyšující se dluhy. I když jde o malé finanční sumy, může to být zárodek nemilého konce. Tím je například exekuce a ztráta majetku. Právě proto na trhu existují půjčky s odkladem splátek, jež vás před podobnými scénáři mohou celkem efektivně ochránit.

Využijte praktický odklad splátky

A jak takové půjčky s odkladem splátek vlastně fungují? Poměrně jednoduše. Když dopředu víte, že jednorázovou půjčku před výplatou nebudete schopni splatit v požadovaném termínu, na nic nečekejte a kontaktujte daného poskytovatele. Tím bude s největší pravděpodobností nebankovní společnost. Ty totiž takové půjčky prezentují ve svých portfoliích. Obratem vám bude navržena možnost odkladu splátky za odpovídající poplatek. Po jeho uhrazení dojde obvykle k prodloužení termínu splatnosti. A to opět o dalších 30 dnů. Některé nebankovní firmy dokonce poskytují opakovanou možnost odložení splatnosti. Vždy však musíte počítat s tím, že uhradíte nějaký ten poplatek navíc. A to může být jediným negativem půjčky s odkladem splátek. Sice se vyhnete dluhové pasti, ale kvůli tomu bude daný úvěr spjat s podstatně většími náklady, než jste původně očekávali. Tím si můžete tyto krátkodobé úvěry nemilým způsobem prodražit. Proto byste měli důkladně zvažovat, zda vámi vypůjčenou částku budete schopni splatit či nikoliv.

Půjčky s odkladem splátek na internetu

Prověřte si všechny nebankovní poskytovatele a vybírejte pouze z těch, jež vám budou schopni nabídnout půjčky s výhodným odkladem splátek. To provedete například tak, že vsadíte na podrobné srovnání jednotlivých úvěrů. Ideálně za pomoci profesionálního internetového portálu na jediném místě. Tím získáte jistotu, že vámi zvolený úvěr je skutečně výhodný a v případě zájmu vám přinese možnost odkladu splátky, a to třeba i opakovaně, ať už jde o týden, čtrnáct dnů nebo celý měsíc.