Co byste měli vědět před první půjčkou

Datum publikování: 02. 03. 2019
Jestliže jste půjčkami nepolíbeni, hodí se vám určitě několik praktických informací, jak to chodí v rámci novodobého úvěrování. Zjistěte, co všechno musíte absolvovat, když si vezmete svoji první půjčku. Tu mimochodem můžete získat i zdarma.

Nemáte žádné zkušenosti s bankovním či nebankovním segmentem a hodláte získat svoji první půjčku? Potom máte určitě plnou hlavu otázek a nejste si jisti, jak celý proces funguje, co po vás mohou poskytovatelé vyžadovat a kdy obdržíte peníze. Přesně tyto dotazy vám prostřednictvím následujících řádků zodpovíme od A až do Z.

Připravte se na lustraci vlastní osoby

Ať už si budete chtít půjčit v bance nebo u nebankovní společnosti, počítejte s tím, že si vás daný subjekt důkladně proklepne, aby zjistil, zda jste schopni splácet své závazky. K tomu jej ostatně vybízí i sám zákon a Česká národní banka.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době můžete o peníze žádat skrze internetové formuláře na internetu, máte ve své podstatě možnost vyřídit všechny náležitosti online. Minimálně u menších půjček. To znamená, že nemusíte kamkoliv chodit.

Aby celý proces proběhl rychle a bez jediného problému, připravte si několik dokumentů, jež byste měli mít v elektronické podobě.

  • Doklad totožnosti – Tím je pochopitelně občanský průkaz, ze kterého bude patrné vaše trvalé bydliště na území České republiky a zároveň minimální věk 18 let.
  • Potvrzení o výši výdělku – Tento dokument vám vystaví každý zaměstnavatel.
  • Kontakt na sebe v podobě mobilního čísla.
  • Bankovní účet vedený na vlastní jméno, na nějž budou převedeny peníze.

Z tohoto pohledu se od vás už nic jiného neočekává. Bez vašeho přičinění pak mohou probíhat ještě další procesy, mezi něž patří kupříkladu ověření klienta v registru dlužníků. Pak musíte vyčkat na výsledek schválení a bezhotovostní výplatu peněz na účet.

Nebankovní společnosti vám půjčí dokonce zdarma

V rámci nebankovního segmentu můžete vyzkoušet jednu hodně příjemnou věc. Pár vybraných poskytovatelů nabízí novým klientům první půjčku zdarma, tedy s nulovou úrokovou sazbou. Takový úvěr dosahuje výše pár tisíc korun a má splatnost do jednoho měsíce. I to je jedna z možností, jak si vyzkoušet novodobé úvěrování nanečisto a se vším všudy.

Splácení půjčky a benefity navíc

Nyní když víte, jak získat svůj první úvěr, je třeba doplnit ještě několik informací. Je to třeba způsob splácení vypůjčené finanční sumy. Většina bank a nebankovních společností vám pochopitelně nabídne bezhotovostní úhradu. To znamená, že obdržíte číslo bankovního účtu, kam musíte poslat peníze, ať už půjde o jednorázovou splátku v rámci krátkodobých půjček nebo o pravidelné měsíční splátky.

Vědět byste měli také to, že existují některé služby, které vám pomohou usnadnit splácení nebo budou pravou rukou v horších situacích. Některé bývají dostupné zdarma, jiné za mírný poplatek.

  • Mimořádné splátky a předčasné splacení půjčky.
  • Odložení termínu splatnosti.
  • Snižování a zvyšování velikosti měsíční splátky.