Co je to P2P půjčka a jaké má výhody?

Datum publikování: 22. 06. 2017
S výrazem P2P půjčky se setkal bezpochyby každý. Pojem, který je ve finančním světě stále oblíbenější a láká přemíru žadatelů. Pakliže jste o této formě úvěrování doposud neslyšeli, seznámíme vás s ní trochu podrobněji.
P2P půjčky lze jednoduše označit, jako půjčky od lidí. Ano, jde o zcela odlišný model půjčování peněz, než na jaký je většina z nás zvyklá. Součástí tohoto typu úvěru jsou dvě skupiny lidí.
  • Investoři
  • Žadatelé o peníze
A právě mezi nimi dochází k „obchodnímu“ styku. Jedna skupina bere tento proces jako investici a možný výdělek. Ta druhá získá peníze s velice příjemnými splátkovými podmínkami.

P2P půjčky pod záštitou profesionálů

Toto poskytování peněz by samozřejmě nemohlo fungovat bez řádných pravidel a bezpečného zázemí. Proto můžete na trhu narazit hned na několik společností, které se P2P půjčkami zabývají a řídí úkony mezi investorem a žadatelem o úvěr. Vy se tak nemusíte o cokoliv starat. Pouze požádáte o peníze a všechny ostatní procesy jsou zajišťovány za vás. Zprostředkovatel P2P půjček má následně provizi ze zrealizované a dokončené půjčky.

Jaké jsou přednosti P2P půjčky?

P2P půjčka v sobě urývá řadu příjemných výhod. S přihlédnutím k typu úvěrování se můžete spolehnout na výhodnou úrokovou sazbu. Úrok je navíc variabilní podle toho, o jak vysokou sumu žádáte, k čemu peníze potřebujete a jak dlouho vše budete splácet. Ve výčtu výhod P2P půjček by šlo samozřejmě pokračovat.
  • Vysoká bezpečnost
  • Transparentnost a přehlednost obchodních podmínek
  • Bezplatné zpracování nabídky
  • Možnost předčasného uhrazení dluhu
P2P půjčka má současným žadatelům o peníze bezpochyby mnohé co nabídnout. Proto neváhejte a využijte potenciál metody půjčování peněz od lidí. Domoci se totiž můžete velice lákavého splátkového kalendáře v kombinaci s nízkou úrokovou sazbou.