Co to je nebankovní konsolidace bez zástavy?

Datum publikování: 03. 03. 2019
Nebankovní konsolidace jsou dnes naprosto běžně dostupným úvěrovým produktem. Víte ale, co si představit pod výrazem nebankovní konsolidace bez zástavy? Tak právě na to a mnohé další věci vám odpoví tento článek.

Spousta lidí má dnes půjčky. Někdo si je vzal na bydlení, jiný na opravu vozu a další na dovolenou. Pokud jich máte více jak jednu, ať už v podobě spotřebitelského úvěru, kreditní karty nebo leasingu, může se vám stát, že se v těchto závazcích začnete ztrácet. Pak objevíte výhodnější úvěrová řešení a hned vám musí být jasné, že každou měsíční splátkou proděláváte. A to nechte určitě nikdo.

Pro takové modelové situace existuje jediná náprava v podobě konsolidace půjček.

Nebankovní konsolidace půjček

A co si představit pod pojmem konsolidace. Jde o sloučení nebo chcete-li sjednocení více půjček do jedné jediné. Zkrátka spojíte své měsíční závazky v jeden celek a získáte hned několik přínosných výhod.

  • Větší přehlednost v úvěrových závazcích.
  • Snížení administrativní zátěže.
  • Výhodnější splátkové podmínky vedoucí k nižší měsíční splátce.

Jestliže hledáte to nejvíce benevolentní řešení vedoucí k úspěchu, pak vás jistě osloví nebankovní konsolidace. Ta je oproti té bankovní daleko dostupnější a není spojena s tak náročnou administrativou. Většina profesionálních poskytovatelů těchto služeb všechno papírování zařídí za vás, takže s tímto procesem nejenom ušetříte, ale nebudete s ním mít větší práci.

Pohlídat byste si měli pouze jedinou věc, a to je výhodnost konsolidace. A to v tom směru, že si musíte porovnat náklady na předčasné uhrazení všech půjček s novou nižší úrokovou sazbou. Úspory musí pochopitelně hovořit ve prospěch nebankovní konsolidace.

Konsolidace se zástavou a bez zástavy

Nyní se dostáváme k zásadní otázce, co je to nebankovní konsolidace bez zástavy? Ona zmiňovaná zástava se týká nemovitosti a vaší celkové bonity. Vyžadována je v případě, když chcete získat vyšší finanční obnos pro sloužení půjček. Pak mohou některé nebankovní společnosti žádat zástavu nemovitosti, a to v hodnotě, jež pokrývá tento úvěrový závazek.

Většina klientů obvykle ručí svou vlastní nemovitostí, ať už jde o bytovou jednotku, rodinný dům, stavební pozemek a mnohé další. Výjimkou není ani zástava nemovitosti třetí osoby. To platí však za předpokladu, že máte od takového člověka patřičný souhlas.

Pokud tedy chcete využít nebankovní konsolidace bez zástavy, měli byste být dostatečně bonitními klienty. To znamená disponovat tak vysokým příjmem, že po vás nebankovní poskytovatel nebude vyžadovat zástavu.

Kdo poskytuje nebankovní konsolidace?

Hledáte-li společnost, která vám nabídne konsolidaci bez zástavy, narazíte na současném trhu minimálně na dva oblíbené produkty. Ty se pojí se zajímavými splátkovými podmínkami.