Dávejte si pozor na půjčky od soukromých osob

Datum publikování: 03. 03. 2019
Půjčky od soukromých osob mohou být podvodné, ale také výhodné. Důležité je znát rozdíly mezi oběma typy takových produktů, abyste se vyvarovali právě oněch nežádoucích a podvodných inzerátů. Zjistěte, jaké půjčky od soukromých osob vám mohou přijít vhod.

Vzhledem k tomu, že je dnešní úvěrový trh pod výrazným drobnohledem České národní banky, může být získání půjčky pro hodně lidí obtížným procesem. Zažila to možná spousta z vás. Přišli jste do banky s žádostí o úvěr a během několika minut jste odcházeli s tím, že jste nedostatečně bonitním klientem. Volba tedy padla na nebankovní společnosti. Obešli jste dvě tři nejznámější firmy a opět narazili. Takže jste se rozhodli, že se svěříte do rukou soukromých osob, jejichž půjčky jsou prezentovány na každém kroku.

Jenže právě půjčky od soukromých osob představují asi to největší riziko na trhu a mohou vás velice rychle zavést do dluhové pasti. Jestliže nejste znalí v této oblasti a jednoduše nepoznáte podvodný inzerát od profesionální a bezpečné nabídky, napoví vám následující řádky.

Vyhněte se podvodným nabídkám

Základní pravidlo zní poměrně jasně. Nikdy neodpovídejte na inzeráty, které jsou prezentované soukromou osobou a nikoliv firmou. Protože i půjčky od soukromých osob musí zaštiťovat nebankovní společnosti. Inzeráty se soukromým emailem, bez uvedení sídla firmy a IČ jsou jasně nevyhovující. Takových znaků však může být ještě více.

Peníze vám půjčíme ihned bez dokládání vašeho příjmu. Nevadí nám vaše dluhy. Stačí podepsat tuto smlouvu teď na místě bez podrobnějšího lustrování nebo podepsat směnku. Tohle všechno jsou praktiky lichvářů, kterým za žádných okolností nesmíte podlehnout.

A kdyby po vás chtěl někdo peníze předem, pak je jasné, že jde o podvodné půjčky od soukromých osob. Těm se zkrátka vyhněte i přes lákavé sliby.

Bezpečné půjčky od soukromých osob

Výše uvedenými řádky vás navádíme k tomu, abyste se vyhnuli podvodným inzerátům od soukromých osob. V žádném případě však netvrdíme, že všechny nebankovní půjčky od soukromých osob jsou špatné. Pokud se obrátíte na profesionální poskytovatele, jimiž jsou obvykle nebankovní firmy zajišťující přesuny peněz mezi klienty a investory, nebudete zklamáni. Ve prospěch takového poskytovatele hovoří několik indicií.

  • Profesionální prezentace společnosti se vším všudy.
  • Bez skrytých poplatků a s přijatelnou úrokovou sazbou.
  • Přehledná a transparentní smlouva.

Když půjčky od soukromých osob, tak jedině u těchto nebankovních společností. A pokud by vám kvůli čemukoliv nechtěli půjčit peníze ani takové firmy, pak si raději nikde jinde nepůjčujte, protože je předpokladem, že na vás čekají dluhové pasti a možnost ztráty vlastního majetku. A koho lze považovat za profesionála, pokud jde o půjčky od soukromých osob?