Dávejte si pozor u půjčky na ruku

Datum publikování: 07. 01. 2019
V případě půjčky na ruku byste si měli pohlídat hned několik důležitých věcí. Zaměřte se především na způsob hotovostní výplaty a velikost poplatků spojených s ní samotnou. Výhodné půjčky na ruku můžete hledat pohodlně na internetu.
Většina lidí je v dnešní době zvyklá na bezhotovostní platební styk, který se mimo jiné promítá také do oblasti úvěrování. Když vám banka či nebankovní společnost schválí žádost o půjčku, dojde k jejímu vyplacení převodem na bankovní účet. Ne každý je však příznivcem tohoto novodobého trendu. Pokud se mezi takové občany řadí také, určitě vás budou zajímat půjčky na ruku vyplacené v hotovosti. Ano, i na ně můžete pochopitelně narazit. Uvědomit si ale musíte dvě základní věci. Dostupné jsou převážně u nebankovních poskytovatelů. A za druhé si musíte dávat pozor na to, abyste nenaletěli na nekalé praktiky některých společností.

Jak probíhá výplata na ruku?

Půjčky na ruku mají celkem jednoznačné pojmenování. Peníze dostanete v hotovosti na ruku, a to je podstatné. K výplatě může samozřejmě dojít hned několika možnými způsoby. To už záleží na tom, jakému poskytovateli dáte přednost. Jednou z  variant je výplata na pobočce firmy. To je však řešení, které se pojí se ztrátou drahocenného času. Pak je tu výplata v hotovosti na terminálech Sazky, což může být třeba na některé čerpací stanici. Je ale pravdou, že tento model úvěrování poskytuje jen omezené množství nebankovních subjektů. Třetí a hodně pohodlnou variantou jsou půjčky na ruku vyplácené přímo u vás doma. Tento proces realizuje obchodní zástupce dané nebankovní společnosti. Peníze můžete obdržet do 24 až 48 hodin. Při osobním kontaktu podepíšete smlouvu a vše je vyřízeno. Podobně funguje i splácení úvěru.

Na co si dát pozor?

V případě půjčky na ruku si hlídejte hlavně poplatky, které jsou účtovány za hotovostní výplatu peněz. Typickým příkladem je právě vyplacení sumy obchodním zástupcem firmy. Tento model je sice komfortní, musíte však počítat s poplatkem navíc. To samé platí v případě, že budete týdenní či měsíční splátky předávat zase obchodnímu zástupci. O těchto poplatcích vám hodně prozradí hodnota RPSN neboli roční procentuální sazba nákladů. V ní jsou totiž zahrnuty libovolné poplatky. Od těch za schválení půjčky, přes vedení úvěrového účtu, až po mimořádné splátky a předčasné uhrazení. Proto při hledání půjčky na ruku vždy používejte praktických srovnávacích nástrojů. K těm patří speciální online kalkulačky a internetové portály. V rámci nich budete schopni nalézt ty nejvýhodnější úvěry na trhu. Pro příklad uvádíme oblíbené hotovostní půjčky na ruku pocházející z nebankovního segmentu.