Dejte si pozor, ať si nepůjčíte od podvodníků

Datum publikování: 19. 02. 2019
Součástí úvěrového trhu jsou nejenom spolehlivé bankovní a nebankovní firmy, ale také řada podvodných subjektů. Jestliže se jim chcete vyhnout, dávejte si pozor na některé nekalé praktiky, které vám mohou způsobit více problémů než užitku.

Půjčky a úvěry jsou nekonečným tématem, o němž by šlo psát neustále dokola. Vždy se najde něco, co pomůže žadatelům o finance nebo přijde na trh nová nabídka s výhodnými splátkovými podmínkami. Kapitolou samou o sobě jsou pak podvodné inzeráty poskytovatelů, kterým se budeme věnovat v tomto článku.

Ano, jeden by si mohl říci, že je tu přece Česká národní banka, zákon o spotřebitelských úvěrech a mnohé další věci, jež nějakým způsobem korigují úvěrový trh. I přesto však můžete narazit na podvodníky vyskytující se pravděpodobně v jakékoliv době. Takže, pokud nechcete zažít nevhodné praktiky nebankovních poskytovatelů, začtěte se do následujících řádků.

Vyhněte se podvodným inzerátům

 

První chybu, kterou byste mohli udělat je reakce na jakýkoliv podvodný inzerát na internetu. A nutno podotknout, že se jich nabízí více než dost. Není však ničím složitým poznat, že jde o podvod nebo hodně nevýhodné podmínky splácení. Stačí, abyste si dali pozor na několik důležitých věcí.

Tou zásadní je třeba to, že půjčku nabízí soukromá osoba. Ono je vůbec hodně zarážející, že by velká a profesionální nebankovní společnost prezentovala své služby tímto způsobem. Natož, že by půjčovala peníze přes soukromou osobu, a nikoliv na IČ. Tak v tomto případě na takový inzerát rovnou zapomeňte.

Nikdy neplaťte nic předem

Zároveň si dávejte pozor ještě na jeden hodně oblíbený trik podvodníků. Ti mnohdy žádají peníze předem. Nejde však o 1 Kč, jak pár vybraných nebankovních společností vyžaduje kvůli ověření vašeho bankovního účtu, aby měly jistotu, že peníze posílají těm správným lidem.

V tomto případě se bavíme o vyšších částkách v řádu stovek korun. Pamatujte si, že žádný kvalitní nebankovní subjekt po vás nebude vyžadovat peníze předem. To rozhodně ne.

Peníze nejsou pro každého

Název této kapitoly je jasně vypovídající. Pokud vás daný poskytovatel bude přesvědčovat o tom, že tomu tak skutečně je, jde o lháře a podvodníka. Solidní společnost nepůjčuje peníze každému. To je holý nesmysl. Na půjčku mají nárok pouze osoby, které projdou důkladnou lustrací, to znamená detailním prověřením solventnosti. Finance jsou poskytovány jen dostatečně bonitním klientům.

K nalezení spolehlivé půjčky využijte vhodné nástroje

Zapomeňte na podvodné inzeráty a dopřejte si patřičné jistoty při hledání. A to třeba tak, že požadovaný úvěr budete hledat prostřednictvím některého ze srovnávacích portálů na internetu. Jde o nástroje s bohatými databázemi prověřených bankovních a nebankovních firem, takže máte jistotu kladného výsledku. Nejenom, že budete schopni požadovanou půjčku najít během velice krátkého času, ale zároveň se vám dostane možnosti přečíst si kompletní smluvní podmínky před jejich podpisem. A to s dostatečným předstihem.