Dejte si pozor na nepoctivé finanční poradce

Datum publikování: 22. 06. 2017
Získat úvěr lze několika způsoby. Buď se vydáte do banky, nebo se spolehnete na některou z nebankovních společností. V jejich případě si však musíte dát pozor na nepoctivé poskytovatele a jejich finanční poradce. Ti vám během velice krátké chvíle naslibují doslova hory a doly, výsledek ale může mít zcela jinou podobu.
I když došlo ke zpřísnění zákona o spotřebitelských úvěrech, nepoctivých finančních poradců se na trhu pohybuje stále dost. Jedinou zbraní na ně je pouze volba prověřených nebankovních institucí, u nichž máte záruku spolehlivých a kvalitních služeb.

Vyhněte se nepoctivým finančním poradcům

Rozeznat poctivého a nepoctivého finančního poradce je pro laika poměrně složité. Každý vám totiž začne nabízet dle jeho tvrzení ten nejlepší úrok na trhu, ideální splátkové podmínky a spoustu bonusů navíc. Pravdivost takových slov si samozřejmě můžete ověřit prostřednictvím smluv. Do nich byste měli mít možnost nahlédnout s dostatečným předstihem ještě před jejich podpisem. Nejlepším řešením je však sázka na jistotu. Proč vůbec komunikovat s nepoctivými finančními poradci, když o úvěry můžete žádat skrze internetové žádosti? A to pouze u prověřených a dlouhodobě vyhledávaných poskytovatelů, u nichž máte záruku jistot, bezpečí a celkové transparentnosti. Jen málokterý finanční poradce s nekalými úmysly by vám dokázal nabídnout následující.
  • První půjčka zdarma
  • Půjčky bez skrytých poplatků navíc
  • Možnost předčasného uhrazení a mimořádných splátek
  • Odložení měsíčních plateb nebo prodloužení splatnosti

Zvažte důsledky podpisu úvěrové smlouvy

Myslete vždy na to, že ať už zvolíte jakéhokoliv poskytovatele, vždy je výsledné rozhodnutí pouze na vás samotných. Proto nepodceňujte obsahovou část podepisované smlouvy, jíž si důkladně prostudujte, popřípadě se poraďte s někým znalým.