Dejte si pozor na podvodné půjčky. Využívejte černé listiny

Datum publikování: 17. 12. 2018
Zapomeňte na podvodné půjčky. Začtěte se do černé listiny, která sdružuje právě tyto nevýhodné nebankovní úvěry. Vyvarujte se nekalých praktik některých poskytovatelů. Volte jen transparentní řešení, jež vám pomohou.
  Úvěrový trh prošel v posledních letech značnými změnami, na nichž se podepsala hlavně Česká národní banka. Ta přinesla značná omezení a z nebankovního segmentu vyselektovala nepoctivé poskytovatele úvěrů, jimž jednoduše neobnovila potřebnou licenci. I když by se dalo říci, že v současnosti nemáte možnost narazit na půjčky s podezřelými splátkovými podmínkami, opak se může stát pravdou. V inzerátech můžete stále narazit na podvodné půjčky, jež přislibují podezřele nízké úrokové sazby, téměř nulovou administrativu a podobné věci. Na takové produkty si musíte i dnes dávat neustálý pozor.

Vsaďte na černé listiny poskytovatelů

Jestliže čas od času objevíte podobnou půjčku, která ve vás vzbuzuje rozpačité pocity, neskočte poskytovatelům hned na špek a nejprve si takové úvěrové řešení důkladně prostudujte. Posloužit vám k tomu mohou speciální portály neboli černé listiny na internetu. Právě ty sdružují informace o nebankovních půjčkách, s nimiž má spousta lidí neblahé zkušenosti. Podvodné půjčky na černé listině jsou popisovány samotnými klienty takových společností. Jde tedy o reálné postřehy, jež můžete mimochodem sdělovat i vy sami. Právě díky černým listinám se vy a spousta dalších potenciálních žadatelů o úvěry můžete vyvarovat tomu, že nedopatřením neuzavřete úvěrovou smlouvu se špatnými splátkovými podmínkami.

Jak poznat podvodné půjčky?

Prvním odrazujícím faktorem by se pro vás měly stát základní parametry půjčky. To znamená, přehnaně vysoké částky, minimální nároky na schvalovací proces, úroková sazba menší nežli v klasické bance a spousta benefitů navíc. A za tím vším neznámý poskytovatel, o němž jste doposud ještě neslyšeli. Podvodné půjčky na černé listině máte šanci odhalit také podle smluvních podmínek. Stačí se začíst do přehledných smluv a ihned na první pohled musíte zjistit, že firma nebo jedinec se vás snaží odkrást a zbohatnou na vás. Nedej bože, když byste nebyli schopni své závazky splácet čas. Pak teprve okusíte tu opravdovou tvář podvodné půjčky.

Spolehlivé a výhodné půjčky

Jestliže nechcete trávit dlouhé hodiny pročítáním černých listin, recenzí neznámých poskytovatelů a zkoumáním zkušeností ostatních lidí, zaměřujte se pouze na kvalitní nebankovní půjčky. Tedy na takové, za nimiž stojí prověřené společnosti nabízející férové splátkové podmínky. Nejlepší cestou ke spolehlivému úvěru je bezpochyby sázka na srovnávací servery. Na takovém webu naleznete pouze aktualizované informace o profesionálních společnostech, s nimiž máte jistotu, že se obratem nedostanete do dluhové pasti. Takový opak černé listiny s podvodnými půjčkami. Místo, kde si na základě odpovídajících kritérií přijde na své opravdu každý.