Existuje nebankovní půjčka pro problémové klienty?

Datum publikování: 03. 01. 2019
Nebankovní půjčka pro problémové klienty není žádným výmyslem, ale skutečností. Tento nebankovní produkt je primárně poskytován těm, kdo mají záznam v registru dlužníků nebo občasné problémy se splácením. Získejte úvěr použitelný na cokoliv.
Když neplatíte své závazky včas, určitě nepočítejte s tím, že vám banka půjčí nějaké peníze. Otázkou však zůstává, zda existuje nebankovní půjčka pro problémové klienty? V tomto směru vás můžeme potěšit, protože takové řešení existuje. Podobě tohoto úvěru se budeme věnovat podrobněji právě v následujících řádcích.

Základní podmínky úvěru

Nebankovní půjčka pro problémové klienty je pochopitelně spjata s podmínkami, jež musí každý žadatel splnit. Základem všeho je minimální věková hranice 18 let. Někteří poskytovatelé pak definují i maximální věk, který se pohybuje do 65, výjimečně 75 let. Kromě platného dokladu totožnosti, z něhož bude patrný trvalý pobyt na území České republiky musíte doložit i následující.
  • Vlastní bankovní účet
  • Zdroj pravidelného příjmu
V závislosti na tom, zda máte zájem o krátkodobé či dlouhodobé půjčky může být vyžadován i spolužadatel nebo zástava nemovitosti v odpovídající výši. Důležitá zmínka by měla padnout o tom, že nebankovní půjčka pro problémové klienty se ze zákona musí držet také jistých zásad. Poskytovatelé musí za všech okolností prověřit vaši bonitu třeba i jiným způsobem, pokud byste nebyli schopni doložit svůj pravidelný příjem. Jestliže však bude dostatečný, na druhou stranu nemusí být přikládána váha registru dlužníků, kde budete jako problémoví klienti disponovat více záznamy.

Kolik peněz můžete získat?

Nebankovní trh je v tomto směru hodně pestrý a rozmanitý. V překladu to znamená, že na své si přijde téměř každý. Nebankovní půjčka pro problémové klienty je nabízena ve dvou podobách. Tou první je určitě krátkodobý úvěr do výše 10 000 Kč se splatností na 30 dnů. Jeho dostupnost je pochopitelně snazší, protože se můžete vyhnout zdržujícím administrativním procesům. Opakem této varianty je dlouhodobá nebankovní půjčka pro problémové klienty. Ta může dosahovat výše několika desítek tisíc korun se splatností na roky. Pak se připravte na to, že jako potenciální neplatiči můžete být vystaveni povinnosti ručit nemovitostí v patřičné výši.

Vyberte si úvěr na míru

Je pravdou, že nebankovních půjček pro problémové klienty je na trhu omezenější množství nežli těch pro běžné žadatele. Proto při hledání vhodného úvěru využívejte všech dostupných nástrojů současné doby. Typickým příkladem jsou srovnávací portály neboli online kalkulačky. S pomocí nich najdete nebankovní produkt dle vašich jasných specifikací – velikost půjčky, doba splatnosti, výše úrokové sazby a další. Příjemným faktem je také to, že i nebankovní půjčka pro problémové klienty může obsahovat benefity, jakými jsou odklady splátek, předčasné splacení, pojištění schopnosti splácet nebo absence poplatků předem.