Existuje půjčka pro lidi na Úřadu práce?

Datum publikování: 03. 12. 2018
Půjčka pro lidi na Úřadu práce není ničím neobvyklým. Musíte ji však hledat na místech mimo bankovní domy. Typickými poskytovateli takových úvěrů jsou nebankovní společnosti. Připravte se ale na to, že budete muset ručit nemovitostí nebo budete potřebovat spolužadatele.

Pokud nemáte práci je logické, že se zaregistrujete na Úřadu práce. Pak vám chodí omezená peněžní podpora a vy si přitom hledáte nové zaměstnání. V takovém období se může stát, že se dostanete do nežádoucí životní situace, která si žádá větší výdaje. Jestliže však nemáte nic našetřeno, proletí vám hlavou jediná myšlenka. Půjčíte si peníze. V takový moment si ale musíte uvědomit, že nemáte pravidelný příjem a jste vedeni na Úřadu práce. A zrovna k těmto lidem nejsou bankovní a nebankovní společnosti moc vstřícné. Na úvod je třeba zmínit, že rozhodně nepochodíte u bankovních společností. Ty mají totiž daleko striktnější pravidla nežli nebankovní poskytovatelé. To znamená, že pokud se neprokážete dostatečně vysokým příjmem, nemáte šanci získat žádnou finanční sumu. Takže v bankovním segmentu půjčka pro lidi na Úřadu práce pravděpodobně existovat nebude.

Zkuste ručit vlastní nemovitostí

Na druhou stranu, stále je tu nebankovní sféra pověstná svou schovívavostí ke klientům. A to i za předpokladu, že jste vedeni jako uchazeči na Úřadu práce. Je jasné, že se vám v takové životní situaci rozhodně neodhalí celý nebankovní sektor. S tím určitě nepočítejte. Většina půjček pro vás bude nedostupná ze stejného důvodu, jako v bance. Existují ovšem i tací poskytovatelé, u nichž svou bonitu můžete prokazovat trochu jinými způsoby. To znamená, že tyto firmy ve své podstatě nabízí půjčky pro lidi na Úřadu práce. Půjde hlavně o menší sumy v rámci krátkodobých řešení. I když nebudete prokazovat velikost pravidelného příjmu, který vlastně nemáte, dojde k vaší osobní lustraci. A to třeba tak, že si vás nebankovní společnost zkontroluje prostřednictvím registru dlužníků. Výjimkou nemusí být ani větší půjčka pro lidi na Úřadu práce. V takový okamžik se však připravte na to, že budete muset obětovat něco trochu více než v rámci krátkodobé nebankovní půjčky.
  • Nutnost žádat o peníze se spolužadatelem nebo ručitelem.
  • Musíte dát do zástavy nemovitost v odpovídající hodnotě.
Pokud splníte jednu z těchto podmínky a máte relativně bezproblémovou platební minulost, nebudete mít větších problémů se získáním požadované finanční sumy. U nebankovních úvěrů navíc vše vyřídíte z pohodlí domova a nabyté peníze máte možnost profinancovat libovolným způsobem.

Vyberte si vhodnou půjčku i když jste na Úřadu práce

Půjčka pro lidi na Úřadu práce pochopitelně neleží všude. Tu si musíte jednoduše nalézt. Dopracovat se k ní můžete například za pomoci internetového srovnávače, který vám prozradí, jaká nebankovní společnost vám půjčí a za jakých splátkových podmínek. Vše si můžete porovnat na jediném místě a ušetřit tak nejenom svůj čas, ale hlavně peníze.