Existují ještě půjčky před výplatou bez registru?

Datum publikování: 02. 03. 2019
Půjčky před výplatou bez registru dnes nejsou žádným mýtem. Narazit na ně můžete stále, jen s trochu striktnějšími podmínkami pro získání. Doménou jsou především v nebankovním segmentu, kde k jejich obdržení můžete využít online žádost.
Do nedávné doby byl úvěrový trh hodně benevolentní. Peníze mohl získat člověk bez dokládání velikosti příjmu a žádnou výjimkou nebyly ani půjčky před výplatou bez registru. Ke zpřísnění došlo před pár lety, kdy Česká národní banka přišla s řadou nových omezení a požadavků na banky a nebankovní společnosti. I novela zákona o spotřebitelských úvěrech udělala v úvěrové oblasti poměrně řádný pořádek.

Proto se nyní spousta lidí ptá, zda ještě existují půjčky před výplatou bez registru a jestli je možné je vůbec získat.

Půjčky před výplatou – doména nebankovních poskytovatelů

Na začátek je třeba říci, že půjčky před výplatou byly, jsou a pravděpodobně budou výsadou nebankovních společností. Ty jsou totiž schopné nabídnout klientovi malou peněžní sumu v řádu několika tisíc korun se splatností do následujícího měsíce. Banky vám nic takového neumožní.

Typické půjčky před výplatou fungují v podstatě stále. Právě s nimi se pojí řada příjemných kladů, jež je staví do popředí úvěrového trhu.

  • O peníze můžete žádat prostřednictvím internetové žádosti.
  • Vyřízení trvá jen pár minut.
  • Pokud máte stejnou banku jako poskytovatel, finance se připíší na váš účet obratem.

Rychlost je asi tou nevětší doménou půjček před výplatou. I proto je využívají lidé, kteří potřebují peníze ihned, ať už na úhradu nečekaných výdajů nebo čehokoliv jiného. Jak je to ale se zmiňovaným registrem? Je do něj stále nahlíženo?

Registr dlužníků je naprostou nezbytností

Zákon a povinnosti bank a nebankovních společností jsou v současnosti jasně dány. Při schvalování žádosti o půjčku je třeba důkladně ověřit bonitu klienta, a to i prostřednictvím nahlížení do registru dlužníků. To je mimochodem správný krok, protože pak získá finance jenom ten, kdo je schopen vše v předem dané době splatit.

Půjčky před výplatou bez registru ve své ryzí podobě už asi neexistují. Vědět byste ale měli to, že řada nebankovních poskytovatelů nabízí také úvěry lidem se záznamem v databázi dlužníků. Jde pochopitelně o individuální posouzení, vesměs však takovým údajům nepřikládají příliš velkou váhu. Stačí když prokážete, že máte například dostatečný příjem, a i přes negativní záznam z minulosti jste aktuálně schopni své dluhy splatit včas a bez problému.

Krátkodobé půjčky před výplatou

Půjčky před výplatou mohou nabývat různých podob a hodnot. Mimo jiné můžou být spjaty také s nulovou úrokovou sazbou. Vybrané nebankovní společnosti totiž nabízí i první půjčku zdarma pro nové klienty. Zde je několik subjektů, jež vám dokáží půjčit před výplatou.