Existují vůbec půjčky pro nezaměstnané?

Datum publikování: 19. 12. 2018
Nemáte zrovna práci, a přesto potřebujete půjčit peníze? Potom určitě zapomeňte na banku a oslovte některou z nebankovních společností. Ty totiž nabízí zajímavé půjčky pro nezaměstnané, z nichž můžete financovat libovolné potřeby.
  Většina z vás si v životě určitě vyzkoušela, jaké je to žádat o peníze. Ať už to bylo v bance nebo u nebankovního poskytovatele. Všichni si jistě moc dobře pamatujete, že základní podmínkou je předložení velikosti vlastního příjmu, respektive potvrzení od zaměstnavatele. Jenže, co dělat v okamžiku, když nemáte aktuálně žádnou práci? Myslíte, že máte stále šanci získat úvěr? Na tyto otázky nelze odpovědět jednoznačně. A to hned z několika důvodu. Tím prvním bude fakt, že půjčky pro nezaměstnané rozhodně neexistují v bankovním sektoru, který je celkem náročný, pokud jde o schvalovací proces. Najít je však můžete u nebankovních společností. Tam jde však o individuální posuzování.

Půjčky pro nezaměstnané nejsou pro každého

Uvědomit si musíte jednu podstatnou věc. Jestliže poskytovateli úvěrů nebudete schopni doložit velikost svého příjmu, musí si vaši bonitu ověřit jiným způsobem. To je dáno ze zákona a v posledních letech na to celkem přísně dohlíží Česká národní banka. Už to je samo o sobě předpokladem toho, že na půjčky pro nezaměstnané nemusí dosáhnout každý. Nebankovní společnosti využívají hned několika nástrojů k tomu, než půjčí peníze nezaměstnanému člověku.
  • Důkladná lustrace bankovních a nebankovních registrů. Pokud disponujete zhoršenou splátkovou morálkou z minulosti, pravděpodobně nebudete mít moc šancí na získání půjčky pro nezaměstnané.
  • Ručitel nebo spolužadatel. Některé společnosti po vás mohou vyžadovat ručitele čili člověka, který bude ručit svým majetkem.
  • Nutnost zastavit nemovitost. Pokud disponujete takovým objektem, jež jste schopni zastavit, půjčí vám spousta nebankovních společností, a to dokonce i vyšší sumy. Je tu však riziko, že když nebudete splácet, můžete přijít o střechu nad hlavou.

Podoba půjčky pro nezaměstnané

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že když splníte vše potřebné, máte šanci dosáhnout na celkem zajímavé úvěry. Nemusí se jednat pouze o krátkodobé půjčky v řádu 5 000 Kč až 10 000 Kč se splatností na 30 dnů. I když ty jsou mezi nezaměstnanými poptávány pravděpodobně nejvíce. Domoci se můžete také větších úvěrů v řádu desítek tisíc korun, které mají splatnost na několik měsíců. Vždy ale počítejte s tím, že půjčky pro nezaměstnané od nebankovních poskytovatelů budou spjaty s vyššími úrokovými sazbami, než kdybyste žádali o klasické půjčky v bance. Zde máte zkrátka větší šanci. Ať už potřebujete libovolně vysokou sumu, vždy proveďte důkladný výběr nebankovního produktu. Ideálně za pomoci online kalkulačky, respektive srovnávacího portálu na internetu. Ten vám ušetří nejenom spoustu času s výslednou volbou, ale také peníze.