Hledáte bankovní účet? Volte ho podle svých potřeb

Datum publikování: 07. 11. 2017
Běžný bankovní účet představuje v dnešní době produkt, který vám plnohodnotně poslouží ke správě vlastních financí a přinese mnohé přidružené služby navíc. Při jeho výběru byste určitě neměli podléhat reklamním letákům ve své schránce nebo slovům prvního bankovního úředníka, na něhož narazíte.
K výsledné volbě zkuste přistupovat trochu osobněji, respektive podle toho, co od budoucího konta očekáváte a jak jej budete využívat.

Promyslete si několik základních otázek

Odrazovým můstkem se pro vás stane pár důležitých otázek. Odpovědi na ně samotné vám následně prozradí, k jakému bankovnímu produktu byste měli přihlížet. Pro příklad uvádíme ty nejzásadnější z nich.
  • Kolik peněz měsíčně si budete posílat na účet?
  • Budete využívat bankomaty v ČR nebo dokonce i v zahraničí?
  • Plánujete platit za produkty a služby debetní kartou?
  • Chcete své finance ovládat i jinak, než jen osobně v bance?
Díky odpovědím se do vašeho výběru dostane omezené množství bankovních společností a jejich nabídky. Pak už vám k výběru toho nejlepšího řešení stačí málo. Například se porozhlédnout kolem sebe a zjistit, jaké bankomaty máte na dosah. Takových faktorů můžete být samozřejmě více.

Výhodný bankovní účet – pravidlo tří

Při porovnání několika běžných účtů naráz oceníte také pravidlo tří. To vám prozradí, na jaké oblasti se konkrétně zaměřit, abyste zvolili nejenom účet šitý na míru, ale i ten nejvýhodnější na trhu.
  • Poplatky – pohlídejte si platby za vedení účtu, za platební styky a podobně
  • Úroky – dejte přednost alespoň minimálnímu úročení zůstatkové částky
  • Služby navíc – každý určitě ocení spořicí účet zdarma nebo speciální druhy pojištění
Ano, přesně takhle jednoduchá může být vaše cesta k novému bankovnímu účtu. Proto ji nepodceňujte a dodržujte alespoň to minimum uvedené výše.