Hromadí se vám dluhy? Konsolidace půjček vám pomůže

Datum publikování: 03. 03. 2019
Přestaňte hromadit své dluhy a poddejte se přínosné možnosti konsolidace půjček. Sjednoťte úvěry v jeden celek s tím, že ušetříte peníze. Dopřejte si lepších splátkových podmínek a zároveň si udělejte přehled ve svých závazcích.

Většina lidí si během svého života vezme půjčku na úhradu nejrůznějších věcí. Někdo volí větší investici do bydlení, jinému stačí jen pár tisíc korun do další výplaty. Někdy se však může stát, že přijdou jiné nečekané události, jež si žádají nový úvěr. Pokud jste dostatečně bonitním klientem, může se stát, že budete mít napůjčováno hned několik půjček odlišného charakteru.

A právě v takový okamžik byste měli zbystřit, protože hromadění dluhů může mít za výsledek to, že své závazky nebudete schopni dlouhodobě splácet a přivedou vás do problémů. Jestliže taková situace u vás nastala, potom rozhodně nezoufejte a zkuste ji řešit efektivním způsobem.

Využijte konsolidaci půjček

Praktickým nástrojem vedoucím ke snížení měsíčních splátek se může stát konsolidace úvěrů. Proces, který je populární nejenom v bankovním, ale také v nebankovním segmentu. Jde o praktické sjednocení vícero půjček do jediné. To znamená, že když máte například tři úvěry u různých poskytovatelů, najdete si nového, jež za vás všechny půjčky splatí a následně vám nabídne lepší splátkové podmínky. Ve výsledku tedy budete hradit pouze jediný dluh.

A jaké jsou přednosti konsolidace půjček?

  • Pouze jediná měsíční splátka zjednodušující jakoukoliv administrativu a přehlednost v osobních závazcích.
  • Menší měsíční splátka, která může být ponížena až o několik jednotek procent.
  • V rámci konsolidace půjček máte možnost požádat o další peníze navíc.
  • Když budete chtít, můžete svůj nový závazek během velice krátkého okamžiku splatit.

V případě konsolidace úvěrů lze ocenit i přístup mnohých společností nabízejících takové služby. To znamená, že například nebudete mít žádné problémy s papírováním a administrativou. Žádná ztráta času a nervů, jak by si mohl, kdo myslet. Správně zvolený poskytovatel vše potřebné vyřídí za vás.

Pozor na příliš nízké splátky

Při konsolidaci půjček si dejte pozor na jednu zásadní věc. Není malá splátka, jako malá splátka. V ideálním případě se k nižší měsíční platbě dopracujete tak, že získáte výhodnější splátkové podmínky. To znamená lepší úrok, žádné poplatky navíc a podobně. Tím horším modelem bude to, když vám společnost nabídne nižší splátky za úrok prodloužení celkové doby splatnosti. Pak to na první pohled může vypadat, že ušetříte. Opak však bude pravdou, protože tyto platby vzniknou díky prodloužení celkové doby splatnosti. To znamená, že úvěr více přeplatíte.

Volte pouze osvědčené konsolidace

Konsolidace půjček můžete vybírat nejenom mezi bankovními, ale také nebankovními poskytovateli. Každý z těchto úvěrových segmentů vás může oslovit svými klady. Zde je malá nabídka produktů.