Jak funguje převedení půjčky k jiné bance?

Datum publikování: 07. 01. 2019
Převedení půjčky k jiné bance není ničím složitým, jak z pohledu času, tak následné administrativy. Stačí, když si vhodným způsobem najdete nové úvěrové řešení, které vám po refinancování stávající půjčky ušetří peníze a v lepším případě přinese i něco navíc.
Máte u některé ze současných bankovních institucí úvěr libovolné výše? Už vás však velikost měsíčních splátek výrazně omezuje a zasahuje do rodinného rozpočtu? Zároveň jste zjistili, že ani hodnota úrokové sazby po tolika letech není taková, jako bývala? S tím je zapotřebí něco dělat. Nabízí se totiž jediné efektivní řešení a tím je převedení půjčky k jiné bance. V úvěrovém světě se tomu odborně říká refinancování stávajícího finančního závazku. Pokud si nejste jisti tím, co si pod tímto výrazem konkrétně představit, nastíníme vám to. Refinancování znamená, že současnou nevýhodnou půjčku nahradíte novou u jiné banky. Ta by měla mít pochopitelně výhodnější splátkové podmínky, aby se vám takový krok vyplatil.

Nepleťte si refinancování s konsolidací

V případě refinancování, potažmo převedení půjčky k jiné bbankance je třeba uvést na pravou míru ještě jednu věc. Tento proces je velice často zaměňován s konsolidací, jež přináší něco obdobného. Ve výsledku to však není to samé. Refinancování je nahrazení pouze jedné půjčky půjčkou novou. Konsolidace vám naopak umožní sloučit několik úvěrů najednou. Ty pak nahradíte výhodnějším úvěrem.

Co vám přinese přechod k nové bance?

Převedení půjčky k jiné bance je spojeno s řadou nejrůznějších výhod. Tím nejpodstatnějším kladem by mělo být samozřejmě to, že ve výsledku ušetříte. To je zjednodušeně řečeno. Domoci se můžete i dalších věcí.
  • Nově byste měli získat nižší úrokovou sazbu, respektive hodnotu RPSN.
  • Změnit si můžete původní dobu splatnosti. Ta nová může mít pozitivní vliv například na nižší měsíční splátky. Tím ulehčíte vašemu rodinnému rozpočtu a zjednodušíte si splácení.
  • V případě potřeby lze navýšit původní jistotu s tím, že nově nabyté peníze využijete na cokoliv.
Abyste získali tohle všechno a mnohé navíc, musíte provést základní výpočet toho, zda se vám tento proces vyplatí. K tomu vám poslouží některá z online kalkulaček na internetu. V potaz totiž musíte brát i poplatky za předčasné splacení původního úvěru a podobné platby. A právě s výpočtem vám pomohou internetové kalkulačky.

Převedení půjčky k jiné bance krok za krokem

V okamžiku, kdy naleznete vhodnější půjčku pro refinancování, můžete k jejímu získání využít elektronický formulář, skrze nějž o peníze požádáte. Vámi zvolená banka vás bude kontaktovat a vyžádá si od vás všechny potřebné dokumenty. Na základě nich pak dojde ke schválení žádosti a zároveň vyřízení celého procesu. Dnes se u většiny bankovních společností můžete spolehnout na to, že všechnu administrativu vyřídí za vás. Tento proces navíc nemusí trvat příliš dlouho. Začněte převod půjčky k jiné bance tím, že si vyberete vhodného poskytovatele nového a výhodnějšího úvěru.