Jak si najít tu nejlepší hypotéku na rodinný dům

Datum publikování: 21. 01. 2019
Usnadněte si cestu při hledání hypotéky na dům. Zjistěte, jaké typy hypoték jsou na současném trhu dostupné a najděte způsob, jak se dopracovat k nejvýhodnějšímu hypotéčnímu úvěru. Poznejte klasické hypotéky, včetně těch amerických.
Hypotéka je jedním z nejvhodnějších úvěrových produktů určených pro financování rodinné nemovitosti. Ať už se chystáte stavět nebo pořídit již postavený dům, v hypotéce najdete výpomoc, která vám umožní naplnit vaše sny a tužby.

Možná se ptáte, proč je právě hypotéka lepší nežli jakýkoliv jiný typ úvěru? Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá. Hypotéční úvěr je totiž spojen s nižší úrokovou sazbou, nabízí možnost získat větší množství finančních prostředků a dlouhou dobu splatnosti v řádu několika let.

Dva typy hypoték

Na počátku všeho byste měli mít jasno v tom, jakou hypotéku hledáte. Na trhu jsou totiž k dostání dva typy hypotéčních úvěrů, z nichž každý má trochu jiné možnosti použití.
  • Standardní hypotéka – Ta je využívána primárně k financování bydlení a věcí spojených s ním. To znamená kromě výstavby či nákupu nemovitosti i v rámci majetkového vypořádání manželů a podobně.
  • Americká hypotéka – Odnož klasické hypotéky, která slouží nejenom pro financování obydlí, ale také ostatních věcí. To je vykoupeno trochu vyšší úrokovou sazbou nežli u běžné hypotéky.

V obou případech musíte počítat s tím, že hypotéky jsou spojeny především s nutností ručení nemovitosti. Ta nemusí být dokonce ani vaším majetkem, pokud máte souhlas od třetí osoby čili majitele takového objektu nebo pozemku. Velikost nemovitosti musí být úměrná částce, o níž máte zájem. Díky mnoha omezením a nařízením Centrální národní banky současné bankovní instituce nabízí hypotéky do výše 80 % až 90 % hodnoty nemovitosti.

Hledejte výhodnou hypotéku rychle a efektivně

Abyste se dopracovali k ideální hypotéce, je zapotřebí porovnat co největší množství dostupných produktů. Dnes nabízí hypotéku v podstatě každá banka, a to nepočítáme nebankovní společnosti, v nichž lze také narazit na výhodné produkty. Asi sami správně tušíte, že srovnání jednotlivých hypoték svépomocí je naprostým nesmyslem. Ztrátou drahocenného času bez jistého výsledku.

O šanci řádného porovnání se i přesto nemusíte ochuzovat. Stačí, když využijete vhodný srovnávač na internetu, který je zaměřen právě na hypotéční úvěry. Pár vstupních údajů v podobě hodnoty nemovitosti, požadované částky, celkové doby splatnosti a doby fixace bude stačit k tomu, abyste během pár vteřin získali seznam hypoték odpovídajících vašim požadavkům.

Bankovní a nebankovní hypotéky

Abychom vám co nejvíce usnadnili hledání hypotéky na dům, přinášíme vám stručný seznam nejoblíbenějších hypotéčních úvěrů, včetně americké hypotéky. Klasické bankovní hypotéky: Americké hypotéky: