Jak získat půjčku, když mám exekuci na bankovní účet?

Datum publikování: 03. 12. 2018
Máte exekuci na bankovní účet a potřebovali byste finanční výpomoc v podobě úvěru? Pak to rozhodně nezkoušejte v bankovním segmentu a rovnou se obraťte na ten nebankovní. Právě v jeho případě totiž existují varianty hotovostních nebankovních půjček.

Exekuce je bezpochyby velkou nepříjemností. O tom není žádných pochyb. V dnešní době může postihnout váš majetek, že neví ani nevíte jak. Povětšinou se vztahuje nejenom na movité a nemovité věci, ale týká se dokonce i bankovního účtu. Jeden by si řekl, budiž. Mám nějakou hotovost, exekuce mě nemůže v zásadě ohrozit, bankovní účet nepotřebuji. Jenže, co když v takto neblahé životní situaci potřebujete půjčit peníze, třeba i na nezbytné a krátkodobé výdaje, abyste se nedostali do ještě větších finančních problémů? Pak může být exekuce uvalená na bankovní účet celkem výraznou obtíží. A víte proč? Protože vám skoro nikdo nebude chtít půjčit žádné finanční prostředky.

Úvěr od bankovní společnosti

Pojďme si to ukázat na reálném příkladu, jakou šanci máte například u bankovních společností s exekucí na účet. Pokud takovou instituci oslovíte se zájmem o půjčku, poměrně rychle se vám dostane negativního zamítnutí. A to přijde v okamžiku, kdy banka zjistí, že máte exekuci na bankovní účet. A ve své podstatě je to logické, protože kdyby vám byly peníze schváleny, výplata u banky probíhá vždy bezhotovostním převodem. Ten u účtu v exekuci jednoduše není možný. Takže, tudy cesta nevede.

Úvěr od nebankovní společnosti

Je pravdou, že nebankovní společnosti jsou takovou pomyslnou jistotou oproti bankám. Ne nadarmo se spousta lidí řídí pravidlem, když vám nepůjčí v bance, určitě se obejdete v nebankovním sektoru. Pokud ovšem máte exekuci na bankovní účet, může to být problém i zde. Naštěstí jen u vybraných poskytovatelů. A to logicky u těch, kdo vyplácí finanční sumu bezhotovostně. Šanci tedy máte v rámci nebankovních půjček realizovaných v hotovostní podobě. Počítat musíte ale s tím, že půjde převážně o krátkodobé typy úvěrů v menší hodnotě, s čímž mimochodem souvisí to, že máte exekuci na bankovní účet.

Výplata půjčky v hotovosti

Na trhu funguje hned několik nebankovních produktů s hotovostní výplatou peněz. My vás nyní seznámíme s těmi nejčastějšími druhy výplat, jež jsou mimo bankovní účet. Naprostým základem je to, že si necháte vyplatit hotovost na pobočce nebankovní společnosti. Popřípadě využijete možnosti doručení úvěru přímo domů. U takové varianty však počítejte s tím, že je spjata s trochu vyšším poplatkem. Dostupné jsou ovšem i jiné modely výplaty, které vám mohou přijít vhod.
  • Převod finančních prostředků na Blesk peněženku.
  • Hotovost doručená za pomoci poštovní poukázky.
  • Výběr peněz na vybraných benzínových pumpách.
Jak můžete vidět, i s exekucí na bankovní účet lze v omezené míře požádat o určitou peněžní výpomoc díky nebankovním půjčkám. Nutno však podotknout, že takové úvěry budou spjaty s vyšším úrokem, a hlavně musí být zřejmé, že své závazky i přes nastalou exekuci jste schopni splatit.