Je Cetelem nyní Hello bank?

Datum publikování: 03. 03. 2019
Nebankovní společnost Cetelem už dávno nemůžete hledat pod tímto označením. Firma se propracovala k bankovní licenci a od roku 2017 je známa jako Hello Bank! Kromě úvěrů nabízí i další plnohodnotné bankovní služby.

Pojem Cetelem je znám bezpochyby každému. Ostatně tato společnost náš tuzemský trh okupovala již od roku 1996 a nejeden člověk si prostřednictvím ní splnil své sny a uspokojil libovolné potřeby. A to díky možnosti získat výhodný úvěr pro financování čehokoliv.

Tak právě tato společnost přerostla za spoustu let do giganta, jehož název je Hello Bank! Pojďme se ale s touto přeměřenou seznámit pěkně od začátku.

Jak šel čas s firmou Cetelem

Po založení společnosti v České republice uběhlo necelých deset let, kdy se Cetelem začala pyšnit miliontým poskytnutým úvěrem. Konkrétně šlo o rok 2005. Růst na trhu s půjčkami byl v podstatě nezastavitelný, což se projevilo o další čtyři roky poté. Společnost Cetelem se stala jedničkou v nebankovním úvěrovém segmentu, a kromě klasických půjček začala prezentovat a nabízet také kreditní karty.

Možná se nyní ptáte, kdy se do toho příběhu dostane současná Hello Bank! Stačilo k tomu dalších šest až osm let. Rok 2015 se pro tuto firmu, potažmo její zákazník stal skutečně zlomovým.

Přerod na bankovní společnost

První velká změna nastala v roce 2015, kdy společnost získala bankovní licenci. Firma Cetelem byla ve své podstatě obchodní značkou, za níž stojí odštěpný závod BNP Paribas Personal Finance SA. Francouzská společnost, která působí nejenom ve své mateřské domovině, ale také v Rakousku, Belgii, Itálii a v ostatních evropských zemích.

Ten největší boom přišel v roce 2017, tedy nedávno. Právě v tento moment došlo ke změně obchodní značky z Cetelem na současnou Hello Bank! Od té chvíle se poskytovatel stal plnohodnotným konkurentem bankovních institucí. A to nejenom tím, že vlastnil bankovní licenci, ale světlo světa spatřily i typické bankovní produkty, jež rozšířily už tak zajímavé úvěrové portfolio.

  • Běžný bankovní účet
  • Spořicí účet
  • Přidružené bankovní služby

Tato změna se týkala pouze obchodní značky na českém trhu, nikoliv právní formy. Za vším stál a stále stojí odštěpný závod BNP Paribas Personal Finance SA.

Současnost Hello Bank!

Letitý úspěch společnosti Cetelem, který přerostl do podoby a formy Hello Bank! má stále vzrůstající charakter. To znamená, že klientů přibývá a portfolio se rozrůstá. Dnes po více jak letitém působení této nové banky na českém trhu může Hello Bank! prezentovat poměrně zajímavé služby.

  • Běžný Hello účet
  • Spořicí Hello účet
  • Hello půjčka na cokoliv
  • Hello půjčka na auto
  • Hello konsolidace
  • Hello kreditka
  • Výjimkou nejsou ani nákupy na splátky, pojištění k úvěrům a samostatná pojištění