Jste dlužníkem? I přesto můžete získat půjčku

Datum publikování: 03. 03. 2019
Jste dlužníkem a potřebujete půjčit peníze? Pak je třeba zamyslet se nad tím, zda své dosavadní závazky splácíte včas či nikoliv. Právě na základě toho můžete získat nové půjčky pro dlužníky, které povětšinou nabízí nebankovní společnosti.

V dnešní době má většina lidí zažitou jednu věc. Pokud patříte k dlužníkům, pravděpodobně nikde jinde vám nepůjčí. Tato informace však nemusí být v plné míře natolik pravdivá. Je totiž třeba uvědomit si hlavní význam pojmu dlužník.

Jde o člověka, který si někdy a někde půjčil a aktuálně dluží finanční obnos. Jenže! To, že někomu dlužíte peníze ještě nemusí být předpokladem toho, že jste neplatičem a nedokážete své závazky hradit včas. Vlastnit můžete dluh libovolné výše a bez problému jej splácíte. Právoplatně však nesete označení dlužník, protože peníze dlužíte jiné osobě. Na základě této myšlenky tedy lze vyvodit odpověď na otázku, zda vám v takové životní situaci někdo půjčí.

Není dlužník jako dlužník

Pokud jste dlužníkem a zároveň neplatičem, to znamená, že jste ve zpoždění s hrazením měsíčních splátek nebo je dokonce neplatíte dlouhodobě vůbec, hrozí vám pochopitelně problémy. Zároveň patříte mezi osoby, jimž asi žádná nebankovní společnost peníze nepůjčí, natož banka.

Pojďme se ale věnovat modelu uvedenému výše. Jste dlužníkem, jež své závazky splácíte včas. Pokud s takovým kreditem půjdete žádat o peníze do banky, s největší pravděpodobností vás odmítne. Většina z nich se totiž drží základního pravidla, že půjčuje finance pouze lidem bez dluhů. Výjimkou mohou být hodně bonitní klienti.

Naopak v nebankovním sektoru jako dlužníci s řádnou splátkovou minulostí jistě uspějete. Pokud za každou cenu potřebujete další půjčku a padne volba právě na nebankovní segment, měli byste jistě znát klady a zápory takového řešení.

Půjčky pro dlužníky – jejich výhody a nevýhody

V první řadě si buďte jisti, že vám budou půjčeny peníze na cokoliv. O ně si mimochodem můžete říci prostřednictvím internetových žádostí, takže snadné vyřízení z domu bez ztráty času. I když už máte jeden úvěr, uspokojeni budete s pomocí půjčky pro dlužníky, jejíž schválení nebude žádným problémem, když své závazky hradíte včas. Pokud půjde o menší sumy v řádu tisíců, určitě nebudete svazováni ani žádnými zástavami a povinností shánět ručitele.

Počítat byste ovšem měli s tím, že nebankovní půjčky pro dlužníky budou spjaty s trochu vyššími úrokovými sazbami. Ty mohou převyšovat i vaši původní půjčku od banky. Není se ale čemu divit. Nebankovní společnost vám půjčuje i s tím rizikem, že už máte jeden úvěrový závazek, tudíž musíte akceptovat vyšší úrok. Jediné, na co si při splácení takové půjčky dávejte pozor jsou poplatky za odklad splatnosti, neuhrazenou splátku a podobně. Ty mohou celý úvěr zbytečně prodražit.