K čemu slouží kalkulačka oddlužení?

Datum publikování: 04. 01. 2019
Máte dluhy a uvažujete o oddlužení fyzických osob? Potom si dopředu zjistěte, jestli něco podobného vůbec budete schopni absolvovat a zda zvládnete splácet dané závazky. Nápomocna vám bude kalkulačka oddlužení, která je dostupná bezplatně na internetu.
Dluhy jsou velkou nepříjemností pro každého z nás. Do dluhové pasti se může dostat v podstatě každý, a to poměrně snadno a rychle. Stačí, když si půjčíte vyšší finanční obnos, jenž pak nejste schopni splácet včas. Na to si vezmete další pro uspokojení svých potřeb nebo úhradu toho předešlého. Takhle se vše může kupit do té doby, než si nasekáte poměrně velké dluhy a nezbyde vám nic jiného než požádat o oddlužení.

Oddlužení fyzických osob

Tento proces je znám možná spoustě z vás. Pokud vaše dlužná částka v plné míře ohrožuje existenční potřeby, zkuste oddlužení fyzických osob. Ve zkratce řešeno, během pěti následujících let musíte zaplatit celkem 30 % z dlužné částky a zbývajících 70 % vám bude odpuštěno. Počítat pochopitelně musíte s tím, že do oněch 30 % se započítává i váš osobní majetek, o nějž můžete přijít. Pro mnohé zaryté dlužníky je to však jediná cesta, jak se dostat ze svízelné životní situace. Je třeba ještě dodat, že ne každý člověk dosáhne na oddlužení fyzických osob, které mimochodem musí schvalovat soud. Jestliže o podobném procesu také uvažujete, přijde vám vhod praktická kalkulačka oddlužení.

Spočítejte si, zda jste schopni oddlužení

Výpočet oddlužení fyzických osob je náročnou činností, jíž bez znalosti určitých věcí zvládne jenom málokdo. Právě v takový okamžik vám přijde vhod kalkulačka oddlužení. Ta vám tento výpočet celkem výrazným způsobem ulehčí. Díky online kalkulačce si budete schopni vypočítat, jak vysoké vás asi budou čekat potenciální měsíční splátky v okamžiku, kdy byste vsadili na oddlužení fyzických osob. Ještě jednou upozorňujeme, že jde o orientační kalkulaci, protože oddlužení je velice specifickým a individuálním procesem. Stačí však zadat několik osobních údajů a informací o vašich dluzích, příjmech a výsledek na sebe nenechá moc dlouho čekat. V okamžiku, kdy vám kalkulačka oddlužení prozradí přibližný výsledek a vy se dozvíte, že oddlužení fyzických osob z pohledu splácení bude možné, myslete ještě na pár věcí. A těmi jsou podmínky, které je zapotřebí splnit, abyste o oddlužení vůbec mohli požádat.
  • Dluhy nepochází z podnikatelské činnosti
  • Musíte dlužit peníze alespoň dvěma věřitelům
  • Dluhy musí být po splatnosti třicet dnů a více
  • Během splácení si nebudete moci půjčit žádné další peníze prostřednictvím úvěrů
Kalkulačka oddlužení je možná jedinou cestou, která vás navede tím správným směrem, jak se dostat z dluhů.