Konsolidace a refinancování vás zbaví nevýhodných půjček

Datum publikování: 09. 10. 2017
Většina lidí v dnešní době disponuje úvěry libovolného typu. Ať už jde o hypotéky, klasické spotřebitelské půjčky či kreditní karty, kontokorenty a leasingy. To určitě není ničím neobvyklým. Horší je spíše situace, když zjistíte, že máte nevýhodný finanční produkt nebo vás jeho splácení začne z dlouhodobého hlediska zatěžovat.
Pak je nejvyšší čas zamyslet se nad jeho výměnou. Pokud si nevíte v takové situaci rady, ukážeme vám, že se můžete vydat dvěma odlišnými směry.
  • Konsolidace
  • Refinancování

Jak vypadá konsolidace půjček?

Pod pojmem konsolidace si představte sjednocení několik úvěrů do jednoho jediného. Sloužit lze obvykle půjčky odlišného zaměření. Díky tomuto kroku vyměníte více měsíčních splátek za jednu, která bude podstatně výhodnější. Sami si obvykle zvolíte nový splátkový kalendář, délku splatnosti a v lepším případě na vás čekají ještě další peníze navíc. Spousta finančních domů mimo jiné funguje tak, že vám konsolidaci zařídí od A až do Z, takže se vyhnete i nežádoucí administrativě.

Co je to refinancování půjček?

Výraz, jenž je velice často zaměňován za konsolidaci, přitom prezentuje něco trochu jiného. Refinancování znamená, nahradit jeden peněžní produkt jiným a podstatně výhodnějším. S tímto procesem je často spojováno snižování měsíční splátky, prodloužení doby splatnosti, vyšší flexibilita a hlavně nižší úroková sazba. Proces, který vede k celkové úspoře při splácení. Ať už se rozhodnete pro konsolidaci nebo refinancování, vždy myslete na to, že takové služby se vám musí jednoznačně vyplatit. Důkladně si propočtěte, kolik zaplatíte za předčasnou úhradu předchozích dluhů a přihlédněte k celkové úspoře s novým úvěrem. Ne pro každého musí být výše uvedené varianty cestou k lepšímu splácení. Je však pravdou, že obvykle to tak bývá.