Které společnosti umožňují splátkový kalendář?

Datum publikování: 28. 11. 2018
Zjistěte, které společnosti umožňují splátkový kalendář. Využijte této praktické možnosti, jak si zmírnit pravidelné splácení úvěru, aniž byste se dostali do nepříjemné dluhové pasti.
  Když si v dnešní době půjčíte peníze na cokoliv, musíte počítat s tím, že je budete splácet prostřednictvím řádných splátek. A to nejenom jistinu, ale také přidruženou úrokovou sazbu. Každý určitě ví, že dluhy je třeba hradit, protože pak přichází na přetřes nežádoucí sankční poplatky a finanční problémy. Ty mohou v nejhorších případech končit dokonce exekucí a ztrátou nemovitého majetku. Do takové situace se nechte dostat rozhodně nikdo. Jenže, přijít mohou jakékoliv životní události a nečekané výdaje, jež vás do ní dostanou, aniž budete vědět jak. Když jste na splácení sami nebo nemáte nikoho, kdo by vám pomohl, jednoduše si zaděláváte na problémy.

Chraňte se před dluhy

Ještě, než vám prozradíme, které společnosti umožňují splátkový kalendář, je třeba zmínit jednu podstatnou informaci. Pokud si půjčujete větší peněžní sumu, nesnažte se ušetřit za každou a cenu a jestliže vám do daná bankovní či nebankovní společnost umožňuje, vsaďte na pojištění schopnosti splácet. Jde o nadstandardní placenou službu, jež vás v případě jakýchkoliv nenadálých životních situacích ochrání před nutností splácet své dluhy, a to v odpovídající délce. Mohou to být například tyto scénáře.
  • Dočasná pracovní neschopnost
  • Výpověď ze zaměstnání
  • Invalidita způsobená úrazem
  • Úmrtí
Ano, pojištění schopnosti splácet může dokonce ochránit vaše blízce před dluhy, a to ihned, když dojde k vašemu úmrtí.

Co je to splátkový kalendář?

Pokud však nedisponujete pojištěním schopnosti splácet, vezmete si úvěr a nemůžete jej nadále hradit, nabízí se jeden praktický scénář. Určitě to není chování v podobě „mrtvého brouka“. To, že se bankovní či nebankovní společnosti neozvete s tím, že nemůžete splácet měsíční splátky. Takové rozhodnutí je cestou do propasti. Daleko lepší variantou je splátkový kalendář. Ten pochopitelně nabízí jen vybraní poskytovatelé. Představit si pod ním můžete náhradní model splátek, které se uzpůsobí vaší aktuální životní situaci. Dluh tedy i nadále splácíte, ale například po menších platbách, k nimž došlo prodloužením termínu splatnosti. U splátkového kalendáře je zapotřebí počítat s individuálním přístupem. Každá banka či nebankovní společnost ke klientovi přistupuje trochu jinak. Některé náhradní splátkové kalendáře jsou dokonce zpoplatněny. Nyní je nejvyšší čas zaměřit se na to, které společnosti umožňují splátkový kalendář? Pokud jde o bankovní segment, určitě se obejdete u velkých hráčů na trhu, mezi něž se řadí Komerční banka a Česká spořitelna. Mezi ty nebankovní patří firmy nabízející pověstnou půjčku CreditON. Než si tedy vyberete vhodného poskytovatele pro vaši půjčku, začtěte se do podrobných obchodních podmínek daného produktu a zjistěte si, jestli vám bude v případě nouze nabídnut splátkový kalendář.