Datum publikování: 02. 03. 2019
Zajímáte se o půjčku do 20 000 Kč a chcete vědět, zda musíte dokládat svůj vlastní příjem? Na takovou otázku dnes nemusí existovat jednoznačná odpověď. Bankovní i nebankovní segment totiž mají jisté možnosti, o nichž se můžete dozvědět více
Lidé si dnes půjčují libovolné množství finančních prostředků. Někdo potřebuje půjčky velké, protože chce financovat bydlení či nákup nového vozu, někomu stačí zase úvěry malé v řádu jednotek tisíc korun. Třeba na nepředvídatelné výdaje, koníčky a podobné věci.

Spousta žadatelů prahnoucích po částce do 20 000 Kč se však ptá na jednu zásadní otázku. Je možné takovou půjčku získat bez doložení příjmu? Na to se vám nyní pokusíme odpovědět.

U banky máte pouze jedinou možnost

Každému je asi jasné, že bankovní půjčky jsou sice výhodné, o to náročnější je administrativa při jejich získání. Je tedy naprosto vyloučené, že by vám některá z bankovních společností půjčila peníze bez dokládání příjmu. Na takovou banku v České republice jednoduše nenarazíte.

Je však pravdou, že půjčka 20 000 Kč bez doložení příjmu nemusí nabývat klasické podoby spotřebitelského úvěru. Peníze můžete nabýt třeba formou kontokorentu. Ten si budete zřizovat u banky, která zná vaše příjmy z běžného účtu a celkový stav konta, takže při jeho schvalování jí nemusíte nosit potvrzení o velikosti příjmu od zaměstnavatele. To samé platí i pro půjčky nabízené prostřednictvím internetového bankovnictví, jež se odvíjí od vašeho finančního kreditu, pohybech na účtu a zůstatkové částky.

Takže ano, půjčka do 20 000 Kč bez doložení příjmu je u banky dostupná. Platí to ale pouze u vlastní banky, u níž máte vedený bankovní účet. Ve výsledku tedy i banka potřebuje znát vaše příjmy.

Nebankovní půjčka 20 000 Kč

Trochu benevolentnější mohou být nebankovní poskytovatelé úvěrů. Ty své zákazníky nepodrobují tak náročnému papírování a dokáží peníze přislíbit opravdu rychle. Vzhledem k tomu, že Česká národní banka zpřísnila požadavky na nebankovní společnosti, budete i zde hodně těžko hledat někoho, kdo vám půjčí bez doložení příjmu.

Jedinou možností je, že vyberete nebankovní subjekt prověřující bonitu klienta zcela odlišným způsobem nežli skrze potvrzení o velikosti příjmu. Pak ale musíte počítat s tím, že po vás mohou být požadovány některé jiné věci.

  • Žádost pouze se spolužadatelem.
  • Nutnost zastavit nemovitost v odpovídající hodnotě.
  • Čistý registr dlužníků a žádné další dluhy.

Teprve pak by připadala v úvahu půjčka 20 000 Kč bez doložení příjmu, kterou byste následně mohli využít na cokoliv. Je pravdou, že jakékoliv vyšší úvěry už jsou striktně spojeny s doložením výše výdělku. Takový je zkrátka zákon.

Tipy na půjčky do 20 000 Kč

Pokud chcete vědět, kdo vám půjčí 20 000 Kč, ať už s doložením příjmu nebo bez něj, můžete hledat inspiraci v následujících bankovních a nebankovních produktech.