Nejlepší dlouhodobé půjčky u banky i nebankovní společnosti

Datum publikování: 04. 03. 2019
Vyberte si ty nejlepší dlouhodobé půjčky, které vám přináší současný trh. Volit můžete mezi bankovním i nebankovním segmentem. Záleží pouze na vašich požadavcích a potřebách. Nejlepší dlouhodobé půjčky jsou pro každého.

Dlouhodobé půjčky mají jasně vypovídající název. Z něj lze usuzovat, že jde o finanční závazky spojené s delší dobou splatnosti. Za tu je považována obvykle doba nad jeden rok. Mnohdy do dokonce bývají úvěry s délkou splatnosti v řádu desítek měsíců. Primárně však nejde o klasické hypotéky, které mají splatnost až 35 let. To už je trochu jiný produktu.

Jestliže vybíráte nejlepší dlouhodobé půjčky na trhu, pak vás bude zajímat obecnější charakteristika tohoto finančního řešení. Zároveň se vám dostane informace, jak se k takovému úvěru vlastně dopracovat.

Obecná definice dlouhodobé půjčky

Dlouhodobá půjčka je taková, kterou splácíte delší dobu. Obvykle nabývá větší hodnoty jistiny, jíž si prostřednictvím rozsáhlejšího počtu splátek snížíte na úměrnou velikost. Ta při splácení nebude zatěžovat váš rodinný rozpočet.

Nejlepší dlouhodobé půjčky jsou často spojovány s výhodnější úrokovou sazbou nežli krátkodobé úvěry v řádu několika stovek korun. Vybírat si pochopitelně můžete mezi dvěma finančními segmenty.

  • Bankovní dlouhodobé půjčky
  • Nebankovní dlouhodobé půjčky

Je pravdou, že řada lidí dává v případě dlouhodobých půjček přednost spíše bankovnímu sektoru, kde je záruka spolehlivějších služeb, nižší úrokové sazby a absence skrytých poplatků. I v nebankovní sféře však můžete najít kvalitní dlouhodobou půjčku, a to hlavně v okamžiku, kdy u banky neuspějete. Nebankovní společnosti mají totiž „mírumilovnější“ podmínky schválení úvěru.

V případě nejlepší půjčky se můžete spolehnout i na několik přidružených benefitů, jež jsou díky delší době splatnosti poskytovány.

  • Možnost odložit si několik měsíčních splátek
  • Pojištění schopnosti splácet
  • Zvyšování a snižování velikosti měsíční splátky
  • Mimořádné splátky a předčasné splacení

Najděte si nejlepší dlouhodobé půjčky

Pokud potřebujete peníze na cokoliv a nechcete prokazovat důvod profinancování, jsou dlouhodobé půjčky tou správnou volbou. Počítat byste měli pochopitelně s tím, že při vyšší sumě budete muset dokazovat nejenom svou bonitu v podobě pravidelného příjmu v dostatečné výši. Někdy je zapotřebí ručit dokonce i nemovitým majetkem.

Abyste se dopracovali k bankovnímu či nebankovnímu řešení nastavenému dle vašich požadavků, využijte k tomu srovnávací portály na internetu. Ty vám na rozdíl od obcházení poboček bank ušetří nemalé množství času a zároveň máte jistotu, že se dopracujete k nabídkám s nízkou úrokovou sazbou a dalšími bonusy.

Nejlepší dlouhodobé půjčky volte vždy v kombinaci s přehlednými splátkovými podmínkami, které jsou zárukou toho, že se vyhnete jakýmkoliv dluhovým pastem.