Nejlevnější hypotéka čeká na každého

Datum publikování: 17. 12. 2018
Nejlevnější hypotéka na trhu může nabývat nejrůznějších podob. Záleží pouze na vás, jaká kritéria jsou pro vás podstatná a důležitá. Hlavní je, aby vám výsledný hypotéční produkt vyhovoval ve všech ohledech a naplnil vaše představy o vysněném bydlení.
Jestliže sníte o vlastním bydlení a nemáte na něj dostatek finančních prostředků, nabízí se vám jedno praktické řešení. Je to hypotéční úvěr, který je stále tím nejlepším způsobem na trhu, jak financovat obydlí libovolného typu. Každého potenciálního zájemce pochopitelně zajímá nejlevnější hypotéka. Koho ostatně ne. Jen málokdo by chtěl platit vysoké měsíční splátky, jež by dokonce mohly ohrožovat rodinný rozpočet a stávat se takovou pomyslnou dluhovou pastí. Jak se tedy dopracovat k ideální podobě hypotéčního úvěru?

Začněte online kalkulačkou

Jako první byste si měli zvolit internetový portál, prostřednictvím něhož půjde srovnat hned několik hypotéčních nabídek naráz. Taková internetová kalkulačka, do níž zadáte pár vstupních údajů, jakými jsou například velikost hypotéky, hodnota nemovitosti, délka splatnosti, doba fixace a dostane se vám odpovídajícího výsledku. Tím bude seznam hypotéčních úvěrů, mezi nimiž na vás čeká nejlevnější hypotéka. Tu poznáte především podle základních parametrů a přehledných smluvních podmínek. V rámci takového úvěrového řešení hledejte jasně dané indicie.
  • Nízká roční úroková sazba nákladů označovaná jako RPSN.
  • Variabilní měsíční splátky, které můžete přizpůsobit svým potřebám.
  • Možnost získat další peněžní prostředky navíc, jež upotřebíte k jiným účelům než těm týkajícím se nemovitosti.
  • Každoroční mimořádné splátky a předčasné splacení hypotéky.

Splňte základní podmínky a máte vyhráno

Polovinou úspěchu je cesta k nejlevnější hypotéce za pomoci zmíněné online kalkulačky, respektive internetového portálu, kde bude možné provést praktické srovnání úvěrů přímo z domu. V okamžiku, kdy vyplníte žádost na internetu a projevíte svůj zájem o výhodný hypotéční úvěr, měli byste být připraveni na následující administrativu. Musíte totiž doložit svou dostatečně vysokou bonitu, aby došlo ke schválení a vyplacení konkrétní peněžní sumy.
  • Minimální věk 18 let
  • Pravidelný měsíční příjem
  • Nemovitost v dostatečně vysoké hodnotě
V závislosti na tom, k čemu peníze využijete je třeba počítat s tím, že nejlevnější hypotéka je poskytována do maximální výše kolem 85 % hodnoty nemovitosti. Zbývající peněžní obnos musíte mít naspořený.

Široké užití hypotéky

Nejlevnější hypotéku s nízkým úrokem lze pochopitelně využít na spoustu věcí. Není to jenom nákup bytové jednotky nebo rodinného domu. Peníze vám poslouží i k jeho výstavbě či modernizaci. Výjimkou dokonce není ani majetkové vypořádání manželů. Vhodně zvolená hypotéka je zkrátka produktem, který vám pomůže splnit sny o vlastním obydlí. Stačí jen zvolit toho správného poskytovatele, jenž může pocházet nejenom z bankovního, ale také z nebankovního segmentu.