Nikdy neplaťte peníze za půjčku předem

Datum publikování: 02. 03. 2019
Dávejte si pozor na volbu vhodného poskytovatele nebankovní půjčky. Na trhu se totiž vyskytuje řada podvodných inzerátů, jimž je třeba se vyhnout. Určitě nikdy neplaťte žádné peníze předem. Tak profesionální úvěrový trh rozhodně nefunguje.
Současný úvěrový trh lze považovat za bezpečný, přesto v něm můžete narazit na nástrahy podvodníků, jež vám slibují půjčky za bezkonkurenčních splátkových podmínek. Abyste se takovým poskytovatelům dokázali vyhnout, přinášíme vám seznam jejich nejobvyklejších praktik. Právě prostřednictvím nich budete vědět, že se nejedná o seriózní subjekt a vše nabízené není tak růžové, jak se může na první pohled zdát.

Charakteristické rysy podvodného úvěru

V první řadě udělejte to, že se vyhnete hledání půjček v inzerci, kde s největší pravděpodobností narazíte na podvodné nabídky. Poznáte je tak, že jsou nabízeny soukromými osobami, a nikoliv společnostmi podnikajícími na klasické IČ.

Hodně podezřelé mohou být nestandardně benevolentní podmínky. V dnešní době, kdy všechny solidní a prověřené poskytovatele hlídá Česká národní banka si žádná společnost nedovolí obcházet jakékoliv schvalovací procesy. Pozor si tedy dejte to, že po vás nikdo nechce potvrzení o příjmu, nevyžaduje nahlížení do registru dlužníků a žádnou zástavu. Naopak po vás chce jediné, a to jsou poplatky předem.

Taková půjčka je už z principu podezřelá, protože takovými praktikami se neprezentují žádné nebankovní společnosti. Obvykle po vás budou chtít poplatky nejrůznějšího typu.

  • Poplatek za kladné schválení žádosti
  • Poplatek za vámi zvolenou výplatu peněžních prostředků
  • Poplatek za jiné služby

Nikdy neplaťte nic předem. Profesionální úvěrový trh funguje zcela opačně. Vždy platíte až poté, co obdržíte půjčku na svůj bankovní účet nebo v hotovosti. U podvodných inzerátů tohoto typu se totiž setkáte s tím, že už své peníze pravděpodobně nikdy neuvidíte.

Výběr bezpečné půjčky

Když člověk potřebuje peníze rychle je zřejmé, že jedná pod tlakem a zmatkuje. I v takových neblahých situacích se však snažte zachovat chladnou hlavu a hlídejte si to, abyste nepodlehli lákavým nabídkám podvodníků. Půjčku můžete získat v krátkém čase také od spolehlivých poskytovatelů. Stačí jenom vědět, kde hledat.

V tomto směru vám své profesionální služby může nabídnout některý ze srovnávacích portálů na internetu. Pestrá a bohatá databáze bankovních a nebankovních půjček, z nichž si vyberete tu vhodnou na základě vlastních kritérií. Kalkulačka půjček vám nabídne úvěry šité doslova na míru. A věřte, že u žádného z nich nebudete nuceni posílat komukoliv peníze předem. A jaké úvěrové produkty patří k těm solidním?