Podle čeho vybírat půjčku a na co si dát pozor

Datum publikování: 22. 06. 2017
Rozhodnete-li se k naplnění svých potřeb využít finančního úvěru, nabízí se vám určitě bezpočet možností na současném trhu. Ten je z tohoto hlediska poměrně bohatý a možná právě proto byste měli být při volbě výsledného produktu dostatečně obezřetní.
Zaměřovat se musíte jen na prověřené a kvalitní poskytovatele. Takové, u nichž máte jistotu férových a přehledných smluvních podmínek, vysoké variability a jednoduchého vyřízení.

Zaměřte se na hlavní parametry půjčky

Jak asi můžete správně tušit, úvěry se prezentují nejrůznějšími vlastnostmi, pouze některé z nich jsou však pro vás vypovídající a důležité. Jedním z takových je například úrok, respektive jeho velikost. V tomto směru přihlížejte zásadně k hodnotě RPSN. Ta vyjadřuje roční procentuální sazbu nákladů, do níž jsou zakomponovány všechny ostatní poplatky. Při volbě konkrétní půjčky vás samozřejmě budou zajímat i následující věci.
  • Výše půjčky
  • Celková doba splatnosti
Na základě těchto parametrů si totiž budete moci nastavit velikost měsíční splátky, jež vás v žádném případě nebude jakkoliv omezovat. Možnost upravit si splátky dle svých potřeb je jednou z největších výsad při pořizování bankovního či nebankovního úvěru.

Vycházejte z referencí ostatních klientů

Přihlížet byste měli určitě ke kladnému hodnocení daných poskytovatelů. Rozhodně se vyvarujte firmám, s nimiž se pojí negativní reference. Takové informace rozhodně nevěští nic dobrého. Ideální volbou je sázka na ověřené společnosti, které se na trhu pohybují již dlouhá léta a uspokojily stovky ba dokonce tisíce zákazníků. Vybírejte bezúčelové úvěry na základě těch správných kritérií a přihlížejte i k těm nejmenším detailům, mezi něž patří například přehledné obchodní podmínky, dostupnost 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu nebo individuální schvalování žádostí.