Potřebujete půjčku a nemáte bankovní účet? Poradíme vám

Datum publikování: 23. 01. 2019
Nemáte svůj vlastní bankovní účet, což vás omezuje v okamžiku, kdy si chcete půjčit peníze od banky? Pak se zaměřte na úvěry vyplácené v hotovosti, jež nabízí hned několik vybraných nebankovních společností. I bez účtu lze získat úvěr na cokoliv.
Když se rozhodnete vzít si úvěr k financování libovolných věcí, většina poskytovatelů vás postaví před jednu hotovou věc. Ano, půjčku vám schválíme, její výplata však proběhne bezhotovostním převodem na bankovní účet. A to může být pro spoustu potenciálních zájemců problém, protože vlastním účtem nemusí disponovat, ať už je z důvodu exekuce či čehokoliv jiného.

Pokud nemáte bankovní účet, na nějž by mohly být vyplaceny schválené finanční prostředky, u klasické banky pravděpodobně nikde neobstojíte. Ty totiž mají jednu z podmínek, a tou je právě výplata na vlastní bankovní konto. I přesto ale nemusíte ztrácet naději.

Zkuste nebankovní půjčky

Každého určitě napadne, že když to nejde v bance, obrátíte se na nebankovní společnosti, jichž je na trhu více než dost a díky kontrolám České národní banky je většina ověřených a spolehlivých. Jenže ani zde si nemusíte přijít na své, respektive to nebude až tak snadné.

I nebankovní poskytovatelé mají totiž požadavek na to, aby byly peníze odesílány na bankovní účet. A co víte, velice častou podmínkou je účet vedený na konkrétní jméno žadatele. V přemíře nebankovních firem však můžete narazit na několik vybraných, které vám dokáží nabídnout i jinou výplatu peněz nežli převodem na účet.

Jaké jsou možnosti hotovostního výběru?

Když nemáte bankovní účet, zbývá pouze jediná varianta výplaty, a to je ta hotovostní. Tento pomyslný nadstandard je pochopitelně vykoupen určitým negativem, a tím je vyšší úroková sazba nežli u bank, a dokonce u většiny nebankovních půjček. Pokud ale nemáte svůj vlastní účet, není zkrátka zbytí. Takovou hotovostní výplatu lze realizovat odlišnými způsoby.
  • Výplata v hotovosti na pobočce společnosti – Toto řešení vyžaduje vaši účast u nebankovního poskytovatele, takže musíte počítat s časovým i finančním výdajem v rámci cesty na firmu.
  • Hotovostní výplata u vás doma – Využít můžete varianty, kdy vám obchodní zástupce společnosti dopraví peněžní obnos až k vám domů. U této návštěvy dojde i k podpisu potřebné smlouvy. Tato dodávka až do domu si však žádá ještě další příplatek navíc. Peníze jsou pak spláceny stejným způsobem.
  • V hotovosti na terminálech Sazky – Velice zajímavou alternativou omezeného množství nebankovních poskytovatelů je také varianta vyzvednutí peněz na terminálech Sazky, třeba na některé z blízkých čerpacích stanic.

Kde vám půjčí bez bankovního účtu?

Vzhledem k tomu, že půjčky bez výplaty na bankovní účet realizuje jen omezené množství nebankovních společností, přinášíme vám pár vybraných a ověřených tipů.