Poznejte kouzlu půjčky od soukromých osob

Datum publikování: 10. 12. 2018
Půjčky od soukromých osob jsou nedílnou součástí úvěrového trhu. Výhodné půjčky zprostředkované prostřednictvím internetu, jež se stávají významnými konkurenty bankovních a nebankovních společností. Poznejte klady a zápory tohoto řešení.
  Většina lidí je zvyklá na to, že si peníze půjčuje od banky nebo nebankovní společnosti. Tedy od velké firmy, která propůjčuje peníze lidem ze svých vlastních zdrojů. Takoví poskytovatelé však nejsou jedinými na současném trhu. Říká vám něco pojem P2P půjčky neboli peer to peer půjčky? Jde o novodobý způsob úvěrování, jež lze s naprostou jistotou nazvat jako půjčky od soukromých lidí. Peníze si půjčujte od běžných občanů, kteří vám je nabízí skrze profesionální společnost zaštiťující všechno potřebné.

Jak fungují půjčky od soukromých osob?

Tento model půjčování peněz je založen na velice jednoduchém principu. Vy jako žadatelé si řeknete o úvěr v odpovídající výši. Tato žádost je předložena investorům v podobě běžných občanů i živnostníků. Ti se složí na vaši půjčku a celý proces vyřízení pak zajistí společnost, která řídí tyto půjčky od soukromých osob. Jak správně tušíte, jde v podstatě o nebankovní úvěry, s nimiž se pojí řada příjemných kladů.

Peníze na cokoliv a s přijatelným úrokem

Půjčky od soukromých osob mají pochopitelně řadu výhod, jež osloví spoustu zákazníků. První z nich je například možnost žádat o peníze za pomoci internetového formuláře. Tento proces zrealizujete rychle a jednoduše. Nabyté peněžní sumy lze pak využít na cokoliv. Výhodné půjčky od soukromých osob jsou v mnoha případech i zajímavou alternativou bank, které vás povětšinou obtěžují svou náročnou administrativou a zdlouhavým papírováním. V tomto směru je proces schválení daleko jednodušší, a to i přesto, že na tyto nebankovní poskytovatele dohlíží Česká národní banka. Příjemná je určitě i úroková sazba, jež se u takových půjček od soukromých osob může pohybovat od 3,99 %, což lze označit na konkurenční hodnotu klasických úvěrů.

Peer to peer půjčky s odpovídajícím poplatkem

Snadná dostupnost půjčky v řádu desítek tisíc korun je pochopitelně vykoupena i jistými zápory. Mezi ně lze označit snad pouze poplatek, který si společnost vezme za bezpečné zprostředkování půjčky mezi žadatelem o peníze a investorem. U některých poskytovatelů tohoto typu vás může mrzet jen to, že se u menších peněžních sum nedomůžete nabídky pojištění schopnosti splácet a někdy jsou nastoleny i poplatky za předčasné splacení.

Správný výběr půjčky od soukromých osob

Jestliže si vyberete tu správnou nebankovní společnost, můžete z velké míry minimalizovat jakékoliv neduhy tohoto řešení. Pro nalezení vhodné půjčky od soukromých osob je dobré použít praktické porovnání na internetu, díky němuž můžete odhalit úvěr s nízkým úrokem, jasně danými splátkovými podmínkami a vysokou variabilitou.