Půjčka bez dokládání příjmu nemusí být mýtem

Datum publikování: 03. 03. 2019
Půjčky bez doložení příjmu mohou v jisté podobě stále existovat. Nachází se především u nebankovních společností. V jejich případě musíte vždy počítat s tím, že vaše celková bonita a schopnost splácet dané závazky bude kontrolována jiným způsobem.

Když si v dnešní době budete chtít půjčit peníze bez nutnosti dokládat velikost vlastního výdělku, asi se na vás ze všech stran snesou obdobné odpovědi. Nic takového není možné. A ano, většina takových názorů bude pravdivých. Je však třeba si uvědomit, že pravda je vztahována pouze k bankovnímu segmentu. Pravděpodobně žádná banka vám nepůjčí bez toho, aniž byste jí předložit potvrzení o velikosti svého výdělku.

Jenže, existuje ještě nebankovní segment. I přesto, že Česká národní banka zpřísnila pravidla pro žadatele o půjčky, najdou se společnosti, které jsou v rámci některých svých úvěrových produktů trochu laxnější a benevolentnější. A právě s takovými typy úvěrů vás nyní seznámíme trochu blíže.

Krátkodobé půjčky bez doložení příjmu

V tomto případě jde o typickou přednost nebankovních společností. Jen ty jsou na rozdíl od bank jako jediné schopny nabídnout vám půjčku v řádu několika tisíc korun se splatností do jednoho měsíce. V jejich případě hraje významnou roli rychlost schvalovacího procesu, takže se logicky vyhnete spoustě administrativních záležitostí.

A jednou z nich může být i velikost pravidelného výdělku. Taková půjčka bez doložení příjmu je schvalování na základě jiného ověření klienta. A tím bude například registr dlužníků. Do něj systém automaticky nahlédne a částku v řádu stovek až tisíc korun vám schválí automaticky. Za předpokladu, že je vše v pořádku. Když budete takovou online žádost vyplňovat, můžete na položku velikost příjmu pochopitelně narazit, nikdo však nebude chtít potvrzení od zaměstnavatele. V tomto směru lze doporučit jediné. Vždy se snažte vyplňovat pouze pravdivé informace o svém výdělku. Ve výsledku byste byli sami proti sobě.

V rámci krátkodobých půjček bez doložení příjmu lze s naprostou jistotou zmínit ještě ty označované jako „první půjčka zdarma“. Úvěr ve výši několika tisíc korun na zkoušku, který nabízí pouze omezené množství vybraných nebankovních společností novým klientům.

Dlouhodobé půjčky bez doložení příjmu

Jenže, co když chcete získat úvěr většího charakteru? Nyní se asi ptáte na to, jestli i zde jsou dostupné půjčky bez doložení příjmu? Pouze výjimečně a v omezené míře. Pokud na takový nebankovní produkt narazíte, bude vždy spojen s několika ostatními povinnostmi.

  • Při žádosti dochází k nahlédnutí do registru dlužníků.
  • Vyžadován bude ručitel nebo spolužadatel.
  • Je nutná zástava nemovitosti.

U takové půjčky bez doložení příjmu už ručíte svým vlastním majetkem. To znamená, že je v zájmu každého potenciálního žadatele, aby dané společnosti předložil velikost svého příjmu a ta mu jasně sdělila, zda takové závazky je schopen dlouhodobě splácet či nikoliv. Pokud by tomu tak nebylo, přivodíte spoustu problémů svému ručiteli a můžete přijít o střechu nad hlavou.

Takže půjčky bez doložení příjmu důkladně promýšlejte.