Půjčka na rekonstrukci může nabývat spousty podob

Datum publikování: 03. 01. 2019
Chcete zmodernizovat své obydlí a chybí vám peníze? Rádi byste se dopracovali k vysněnému bydlení dle vašich náročných představ? Potom vás bude zajímat půjčka na rekonstrukci, která nabývá spousty podob. Úvěrové řešení dostupné u bankovní i nebankovní společnosti.
Komfortní a pohodlní bydlení je základem spokojeného života mnohých z nás. Ideálně v kombinaci s tím, že jde o vlastní obydlí. Jestliže si jej plánujete upravit k obrazu svému, aby splňovalo tyto požadavky, budete k tomu pochopitelně potřebovat peníze. A jak už to asi většina zná, těch není nikdy dost. Pokud vám schází, a přesto sníte o moderním bydlení šitém doslova na míru, máte samozřejmě možnost získat je jiným způsobem než zdlouhavým šetřením. Na trhu se nabízí hned několik variant financování.
  • Úvěr ze stavebního spoření
  • Hypotéky
  • Klasické půjčky na rekonstrukci

Úvěr ze stavebního spoření

Půjčka na rekonstrukci v podobě úvěru ze stavebního spoření je tak trochu limitující tím, že musíte mít uzavřenou smlouvu na stavební spoření a v lepším případě našetřené nějaké peníze. Pakliže tomu tak není, nemůžete dosáhnout na řádný úvěr a získáte pouze ten překlenovací s trochu vyšší úrokovou sazbou.

Hypotéky

Dále jsou to hypotéky, které slouží nejenom k nákupu nové nemovitosti, ale také k její modernizaci. Půjčka na rekonstrukci může být účelová s nízkým úrokem nebo neúčelová. V takovém případě jde o speciální americké hypotéky, jež lze využít k financování libovolných potřeb. Počítat musíte s tím, že je třeba ručit nemovitostí v odpovídající výši. Půjčka na rekonstrukci tohoto typu je lákavá proto, že si ji můžete rozložit na spoustu let, takže vám vzniknout měsíční splátky nezatěžující rodinný rozpočet. Hypotéky zároveň souvisí s dobou fixace, ale také možností mimořádných splátek a předčasného uhrazení.

Klasické půjčky na rekonstrukci

Jestliže budete mít zájem o drobnější rekonstrukci svého obydlí, můžete pochopitelně vsadit na úvěry v řádu několika tisíc korun. Ty jsou k dostání jak u bank, tak u nebankovních společností. Půjčka na rekonstrukci v podání vhodného poskytovatele bude oproštěna od zbytečných poplatků předem, umožní vám v případě potřeby prodloužit datum splatnosti a nebudete nic platit za vedení úvěrového účtu. Tyto typy půjček jsou navíc dostupné prostřednictvím internetové žádosti, kterou lze vyplnit z domu. Proces, jenž zabírá malé množství drahocenného času a přináší značnou úsporu peněz. Minimálně za to, že nemusíte objíždět pobočky společností. K nalezení půjčky na rekonstrukci obydlí využijte některého ze srovnávacích portálů, kde potřebný úvěr najdete během velice krátkého času. Tyto online nástroje jsou navíc dostupné 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Tak, jaká půjčka na rekonstrukci vás oslovila nejvíce?