Půjčka pro OSVČ šitá na míru

Datum publikování: 28. 11. 2018
Jako živnostníci máte jedinečnou příležitost, získat peníze pro své podnikání. Je to půjčka pro OSVČ, která může nabývat krátkodobého i dlouhodobého charakteru. Výhodný model úvěrování pro jakékoliv podnikatelské činnosti.
  Na počátku všeho je to obvykle vynikající nápad, z něhož se následně rodí podnikatelský záměr. Když jej máte, je založení živnosti pravděpodobně tím nejsnazším krokem, který vás čeká. Zároveň hodně důležitým, protože takový dobře rozjetý business vás může celkem slušně zaopatři. Jedinou překážkou v cestě za plněním podnikatelských snů je kapitál, jímž řada začínajících živnostníků jednoduše nedisponuje. Peníze na nové vybavení kanceláře, pronájem daných prostor, nákup strojů, výplaty pro zaměstnance nebo jen menší sumy na nákup zboží na sklad. A právě z takové situace vás může vymanit půjčka pro OSVČ.

Co je půjčka pro OSVČ?

Jak už prozrazuje název tohoto finančního produktu, jde o úvěr, jež slouží primárně k financování potřeb podnikatelů. V tomto směru lze pochopitelně rozlišovat účelové a neúčelové půjčky, které se od sebe odlišují hlavně nároky při procesu vyřízení a výslednou úrokovou sazbou. Je logické, že účelová půjčka pro OSVČ bude výhodnější, protože peníze budete vkládat do podnikatelské činnosti a neutratíte je za nesmysly. Ať už půjde o bankovní či nebankovní produkty, vždy se setkáte s obdobnými podmínkami získání, které se liší společnost od společnosti. Níže uvádíme několik obecnějších požadavků, jež na vás mohou být aplikovány.
  • Nutnost žádat se spolužadatelem pro navýšení celkové bonity – To se týká především těch, kdo chtějí půjčit větší sumu peněz a nemohou prokázat žádné vyšší příjmy z podnikatelské činnosti.
  • Zástava majetku – Nejčastěji to bývá majetek nemovitý. V podnikatelském segmentu však není ničím neobvyklým, že budete muset ručit třeba technologiemi a stroji ve výrobě.
V tomto případě se bavíme o vyšších půjčkách pro OSVČ, které mohou představovat už značný kapitál pro rozjezd podnikaní. Mezi živnostníky ale nejsou výjimkou ani úvěry menšího charakteru.

Krátkodobá půjčka pro OSVČ

Využít můžete pochopitelně i malých úvěrů. Ty dosahují výše 10 000 Kč a mají splatnost do následujícího měsíce. Jsou to velice oblíbené půjčky pro OSVČ, protože jejich dostupnost je jednoduchá a rychlá. S pomocí těchto produktů můžete řešit nepředvídatelné výdaje v podstatě obratem. Stačí vyplnit online žádost na internetu a peníze budete mít na bankovním účtu v řádu několika desítek minut až hodin. Taková půjčka pro OSVČ bude pochopitelně pocházet především z nebankovního segmentu, který je k zákazníkům daleko vstřícnější. Možná i proto je tak oblíbený mezi živnostníky. Tímto způsobem nabydete peníze, jež můžete utratit v podstatě za cokoliv, ať už to bude v rámci podnikání nebo čehokoliv jiného. Malé půjčky tohoto typu jsou oproštěny od jakýchkoliv ručitelů a zástav nemovitostí.