Půjčky mohou pomoci i začínajícím podnikatelům

Datum publikování: 02. 03. 2019
Potřebujete peníze na podnikání a nemáte jich dostatek? Pak existují na trhu půjčky pro podnikatele, které vám mohou pomoci v mnoha ohledech. Úvěry pro živnostníky nabízí nejenom bankovní, ale také nebankovní společnosti.

Začátky podnikání nejsou jistě ničím růžovým, to může potvrdit velká spousta podnikatelů. Když se pustíte do nějakého businessu, měli byste mít promyšlený podnikatelský plán. Ten je takovým odrazovým můstkem, jehož je třeba se držet. Tou druhou podstatnou věcí jsou finance. Základní kapitál investovaný do materiálu, nástrojů, vozidla, platů zaměstnanců a mnohých dalších věcí.

Jestliže peněz nemáte dostatek, určitě nezatracujte své podnikatelské ambice a využijte dostupných prostředků současné doby. Těmi jsou podnikatelské půjčky, které myslí nejenom na začínající, ale také zkušené podnikatele.

Jak náročné je získání podnikatelské půjčky?

Otázka, na níž není možné jednoznačně odpovědět. Záleží totiž na tom, jestli budete žádat v bance nebo u některého z nebankovních poskytovatelů. Ať tak či onak, je třeba splnit pár základních věcí, jež souvisí především s vaší bonitou a schopností splácet své závazky. Každý poskytovatel přistupuje ke klientovi individuálně, takže podmínky pro získání půjčky pro živnostníky se mohou trochu lišit.

V dnešní době jsou poskytovány úvěry hlavně firmám, které mají své sídlo na území České republiky. V rámci ověřování solventnosti klienta je třeba předkládat výsledky za poslední daňová podnikání, ideálně za dvě až tři období. Pokud jde o vyšší sumy a máte zaběhnutou společnost, nemine vás dokládání dlouhodobějších hospodářských výsledků. Připravit byste se měli ještě na další požadavky bank a nebankovních společností.

  • Neměli byste mít žádné dluhy vůči veřejným institucím a zdravotním pojišťovnám.
  • Pokud žádáte o peníze pro společnost, nesmí být v konkurzu ani dluzích.

Na co lze použít půjčky pro živnostníky?

Nejčastěji jde o účelové podnikatelské půjčky, které je třeba profinancovat v souvislosti s danou živností. Ať už jsou to provozní náklady či investice rozvíjející váš business. Takové půjčky jsou poskytovány hlavně bankami.

U nebankovních společností budete mít trochu větší výběr. Výjimkou totiž nejsou ani neúčelové půjčky libovolné výše. Může to být třeba jen pár tisíc korun s krátkou splatností, které využijete na nečekaný výdaj v businessu nebo je upotřebíte ke své vlastní potřebě. Je pravdou, že i administrativní procesy vedoucí ke kladnému schválení žádosti o úvěr pro podnikatele jsou daleko benevolentnější a má šanci na ně dosáhnout i živnostník bez delší praxe a zkušeností.

Půjčte si peníze na podnikání

Jestliže tápete nad tím, u jakého subjektu si půjčit peníze pro podnikání, přinášíme vám několik tipů na bankovní i nebankovní společnosti, jež by vám mohly přijít vhod.