Půjčky na bydlení bez zajištění nemovitosti

Datum publikování: 29. 11. 2018
Jsou to především vybrané banky, které vám prostřednictvím svého produktového portfolia nabídnou půjčky na bydlení bez zajištění. Získejte dostatečně velký peněžní obnos bez toho, aniž byste museli dávat do zástavy jakoukoliv nemovitost.

Velká spousta lidí si půjčuje peníze především na bydlení. Ať už je to pořízení vlastního bytu, výstavba rodinného domu nebo pouhá modernizace. Pokud jde o vyšší peněžní sumy musíte obvykle počítat s tím, že částku získáte jedině v případě, že budete ručit nemovitým majetkem v odpovídající výši. Jenže, co když si chcete půjčit jen menší úvěr na bydlení a zároveň se chcete vyhnout jakékoliv zástavě? Pak věřte, že to není problém. Musíte pouze dobře hledat, abyste našli výhodné půjčky na bydlení bez zajištění.

Dostatečné ověření bonity žadatele

Připravit se musíte pochopitelně na to, že pokud nedáte do zástavy svůj osobní majetek, bude vaše bonita kontrolována jinými způsoby. Žádný z poskytovatelů vám totiž v dnešní době nepůjčí, aniž by si neověřil, že budete schopni hradit pravidelné měsíční splátky a nedostanete se díky schválení půjčky na bydlení bez zajištění do dluhové pasti. K tomu jsou využívány nejrůznější nástroje. Tím zásadním je nahlížení do registru dlužníků. Tato databáze sdružuje informace o tom, jaká je vaše platební minulost. A ve své podstatě i to, jak jste na tom se splácením nyní. Negativní záznam bohužel vede k zamítnutí takové půjčky. Bez ručení nemovitostí je zapotřebí doložit i velikost svého pravidelného příjmu, a to potvrzením od zaměstnavatele. U živnostníků to bude v podobě daňového přiznání za minulá léta. I tento údaj se významně promítá do celkové solventnosti a rozhoduje o tom, zda jste schopni obdržet půjčky na bydlení bez zajištění nemovitosti. Velikost takového úvěru se úměrně odvíjí od vaší celkové bonity. Pokud neručíte nemovitostí, nejde o žádné horentní sumy. Na své si však přijdete i v okamžiku, kdy potřebujete pár desítek tisíc korun se splatností na několik let. Třeba na rekonstrukci obydlí.

Bankovní nebo nebankovní společnost?

U půjčky na bydlení bez zajištění nemovitosti je celkem zřejmé, u jakého poskytovatele skončíte. Nebankovní společnosti obvykle neposkytují vyšší sumy bez odpovídající zástavy, takže vaší doménou budou hlavně bankovní půjčky. Výjimkou dokonce nejsou ani spořitelny, jež dokáží půjčit také vyšší půjčky na bydlení bez zajištění. A to v případě, že máte na účtu ze stavebního spoření dostatečné úspory. Úvěry na bydlení bez zajištění nemovitosti jsou pochopitelně individuální záležitostí a liší se banku od banky. Zde je několik tipů na prověřené bankovní poskytovatele, jež se pravděpodobně stanou těmi, kdo vám půjčí peníze na bydlení bez zajištění a ručitele.