Půjčky nikdy nevybírejte v klasické inzerci

Datum publikování: 13. 02. 2019
Dávejte si pozor na podvodné půjčky v inzerci, které slibují výhodnou úrokovou sazbu a spoustu peněz. Zaměřte se na spolehlivé úvěry, jež nabízí třeba srovnávače na internetu. Ty jsou zárukou profesionálních a férových služeb.

Půjčit si v dnešní době peníze není ničím složitým. Kromě bank své služby nabízí i řada nebankovních subjektů. Jenže, není poskytovatel jako poskytovatel. U klasické banky se nemusíte v podstatě čehokoliv obávat. U nebankovní společnosti už byste měli přece jenom zbystřit. Ano, dnes by vám neměl půjčit peníze nikdo, kdo nedisponuje licencí od České národní banky a neprošel náročným kontrolním procesem. I přes všechna tato opatření dnes můžete narazit na spoustu nekalých praktik podvodníků, kteří se snaží tvářit jako spolehliví nebankovní poskytovatelé.

Vyhněte se podvodným inzerátům

Velkou výstrahou by se pro vás měly stát inzeráty podvodného charakteru. Na internetu sice můžete vidět reklamy na nebankovní společnosti v podstatě na každém kroku, není to však v klasické inzerci. Tam své nespolehlivé služby prezentují jen podvodníci a lidé, jež vám pravděpodobně nikdy nepůjčí.

Přitom podvodný inzerát můžete odhalit poměrně snadno a rychle. Stačí jen trochu důslednosti při zkoumání dané nabídky. Tím nejtypičtějším poznávacím znakem je to, že peníze vám nepůjčuje společnost, ale soukromá osoba. Od takových inzerátů běžte rovnou pryč, protože tento člověk je buď lichvář s velkým úrokem nebo podvodník, od kterého peníze neuvidíte.

Dalším odstrašujícím krokem je požadavek na zaslání poplatku předem, třeba za vyřízení vaší žádosti nebo výplatu peněz na váš bankovní účet. Takové úvěrové praktiky už neexistují, takže i podle toho poznáte, že jde o podvod.

A pokud byste si i přes výše uvedené informace nebyli jisti, zda jde o podvodné jednání nebo seriózního poskytovatele, máme pro vás jeden praktický tip.

Využívejte prověřené srovnávače půjček

Chcete-li se vyhnout jakýmkoliv podvodným inzerátům prezentujícím výhodné půjčky, hledejte úvěry na těch správných místech. Těmi jsou prověřené porovnávací servery na internetu. Ty sdružují přemíru bankovních i nebankovních půjček od profesionálních poskytovatelů, takže máte jistotu, že nabízené produkty jsou spjaty s férovými smluvními podmínkami. Takový srovnávač vám mimo jiné umožní jednotlivé půjčky seřadit podle vámi zadaných kritérií, popřípadě najde tu, která bude vašim potřebám vyhovovat nejvíce.

A jaké bankovní a nebankovní půjčky jsou aktuálně v kurzu?