Proto budete muset hledat v nebankovní sféře, kde však už nemáte jistotu ideálních splátkových podmínek u každého poskytovatele. Abyste našli ten vhodný nebankovní subjekt, měli byste se držet několika zásadní pravidel.
Právě férové podmínky dané půjčky se vám stanou vodítkem k tomu, zda je úvěr výhodný či nevýhodný. Dbát byste měli především na uvedení všech celkových nákladů na nebankovní produkt. I když se může půjčka před výplatou zdát na první pohled jako výhodná, ve výsledku tomu tak být nemusí. A to třeba kvůli vyžadovaným poplatkům.
Díky absenci uvedených poplatků lze určitě hovořit o tom, že vámi zvolené půjčky před výplatou mají férové podmínky. K tomu by mimo jiné mělo přispívat také uvedení roční procentuální sazby nákladů, která je označována, jako RPSN. V rámci přehlednosti a transparentnosti musí být tento údaj viditelně prezentován.
Vzhledem k tomu, že celý článek je zaměřen na půjčky před výplatou čili na nebankovní segment, je třeba se zmínit také o vhodných poskytovatelích, respektive o produktech, jež mají férové podmínky. V případě těchto společností si můžete být jisti, že se vám dostane kompletní informovanosti a úroková sazba se nebude vymykat běžnému standardu.
Jedno mají tyto půjčky před výplatou společné, a to že jde o úvěry menší hodnoty, jež je nutné splatit do 7 až 30 dnů. Tedy do další výplaty. Tím pádem takové úvěrové závazky dlouhodobě nezatěžují váš rodinný rozpočet, a přesto se vám dostane služeb, jako u velkých půjček. Typickým příkladem je prodloužení termínu splatnosti.