Půjčky před výplatou s férovými podmínkami

Datum publikování: 23. 01. 2019
Máte zájem o půjčky před výplatou a nevíte, kde je získat? Pak se zaměřte především na nebankovní segment, kde jsou běžně k dostání. Zároveň si dávejte pozor na to, abyste volili jen úvěry s férovými splátkovými podmínkami.
Na současném trhu máte možnost nalézt bezpočet nejrůznějších typů úvěrů, které vám umožní dopřávat si vybraných věcí a někdy se naopak stanou pomocnou rukou při řešení finančních problémů. Když se zadíváte na produktová portfolia bankovních a nebankovních společností zjistíte, že u bank máte v podstatě ve všech případech jistotu, že se setkáte s férovými splátkovými podmínkami. Tedy takovými, v nichž na vás nečekají žádné nekalé praktiky, skryté poplatky a podobné záludnosti. Na druhou stranu je tu jeden zásadní problém. Asi stěží v bankovním segmentu objevíte půjčky před výplatou, tedy menší úvěry s krátkou splatností.

Proto budete muset hledat v nebankovní sféře, kde však už nemáte jistotu ideálních splátkových podmínek u každého poskytovatele. Abyste našli ten vhodný nebankovní subjekt, měli byste se držet několika zásadní pravidel.

Na co si dát pozor s půjčkou před výplatou?

Právě férové podmínky dané půjčky se vám stanou vodítkem k tomu, zda je úvěr výhodný či nevýhodný. Dbát byste měli především na uvedení všech celkových nákladů na nebankovní produkt. I když se může půjčka před výplatou zdát na první pohled jako výhodná, ve výsledku tomu tak být nemusí. A to třeba kvůli vyžadovaným poplatkům.

  • Poplatek za vyřízení žádosti
  • Poplatek za vedení úvěrového účtu
  • Poplatek za mimořádné splátky
  • Poplatek za předčasné splacení
  • Poplatek za prodloužení splatnosti

Díky absenci uvedených poplatků lze určitě hovořit o tom, že vámi zvolené půjčky před výplatou mají férové podmínky. K tomu by mimo jiné mělo přispívat také uvedení roční procentuální sazby nákladů, která je označována, jako RPSN. V rámci přehlednosti a transparentnosti musí být tento údaj viditelně prezentován.

Jaké půjčky mají férové splátkové podmínky?

Vzhledem k tomu, že celý článek je zaměřen na půjčky před výplatou čili na nebankovní segment, je třeba se zmínit také o vhodných poskytovatelích, respektive o produktech, jež mají férové podmínky. V případě těchto společností si můžete být jisti, že se vám dostane kompletní informovanosti a úroková sazba se nebude vymykat běžnému standardu.

Jedno mají tyto půjčky před výplatou společné, a to že jde o úvěry menší hodnoty, jež je nutné splatit do 7 až 30 dnů. Tedy do další výplaty. Tím pádem takové úvěrové závazky dlouhodobě nezatěžují váš rodinný rozpočet, a přesto se vám dostane služeb, jako u velkých půjček. Typickým příkladem je prodloužení termínu splatnosti.