Půjčky pro cizince u banky i nebankovní společnosti

Datum publikování: 17. 12. 2018
Jste cizincem a potřebujete peníze pro financování libovolných potřeb? Pak využijte výhodné půjčky pro cizince, které nabízí bankovní i nebankovní společnosti. Požádejte o úvěr, jenž bude spojen s minimální administrativou a jednoduchostí.
Každý, kdo si půjde půjčit peněžní obnos, musí povětšinou předložit svůj doklad totožnosti a řadu dalších dokumentů, na základě nichž dojde ke schválení úvěru. Jak to ale mají cizinci žijící na území České republiky? Co když tito lidé potřebují krátkodobý nebo dlouhodobý úvěr?

Trvalý pobyt hraje důležitou roli

Na trhu pochopitelně můžete narazit na půjčky pro cizince, které nabízí jak bankovní, tak nebankovní společnosti. Každý z obou segmentů přistupuje ke klientům, respektive k cizincům s trochu odlišnými požadavky. Pokud jde o cizince s trvalým pobytem na území České republiky, pak se schválením úvěru nejsou žádné problémy. Půjčky pro cizince jsou vyřizovány v podstatě stejně, jako půjčky pro běžné občany ČR. Stačí doložit odpovídající solventnost a klient obdrží peníze co nevidět. Opačný případ nastává v situaci, kdy cizinec nemá trvalý pobyt na území České republiky, ale disponuje pouze přechodným pobytem. V tomto směru dochází k trochu podrobnější lustraci žadatele. Pokud však předloží platný průkaz totožnosti a potvrzení o velikosti výdělku, nenarazí na žádný problém. Ten budou mít spíše cizinci bez trvalého a přechodného pobytu v České republice. Takoví lidí u bankovních společností jednoduše neobstojí, o tom není žádných pochyb.

Půjčky pro cizince v nebankovním segmentu

Jak už bylo zmíněno výše, cizinci se nemusí obracet pouze na banky. Jsou tu i nebankovní společnosti, které jsou k zahraničním občanům na území ČR daleko vstřícnější. To znamená, že cizinci mají mnohem větší šanci uspět u nebankovního poskytovatele nežli v bance. Nebankovní půjčky pro cizince mají ale i určitá negativa. Otevřenost a benevolence tohoto finančního segmentu jsou samozřejmě něčím vykoupeny. Počítejte s tím, že sice není zapotřebí předkládat přemíru osobních dokladů jako v bance, na druhou stranu bude vyžadován ručitel nebo zástava nemovitosti v odpovídající výši. Dále jsou to některé poplatky navíc a mimo to i vyšší úroková sazba.

Najděte si vhodné půjčky pro cizince

Jestliže hledáte půjčky pro cizince, které by vašim potřebám vyhovovaly co možná nejvíce, vsaďte na jejich praktické srovnání. Na jediném místě je porovnejte díky speciálnímu internetovému serveru, z něhož jasně vzejdou ty nejvýhodnější úvěry právě pro vaše účely. Takové půjčky pro cizince mohou nabývat nejrůznějších velikostí a dob splatnosti? Ta může být do 30 dnů u krátkodobých úvěrů, tak v řádu měsíců u půjček dlouhodobých. Jednoduchá žádost na internetu, rychlá výplata peněz bez složitého papírování a možnost utratit finance za cokoliv. I tak mohou vypadat bezpečné půjčky pro cizince. Stačí pouze hledat.