Půjčky pro nezaměstnané berte s rezervou

Datum publikování: 03. 03. 2019
Půjčky pro nezaměstnané už nejsou tím, co bývaly. I přesto můžete v nebankovním segmentu nalézt úvěry, které vám budou nabídnuty při omezeném či nepravidelném příjmu. Jak vypadají půjčky pro nezaměstnané v současné době?

Půjčky pro nezaměstnané jsou pojmem, který byl ještě před několika lety hodně populární. V době, když Česká národní banka tak striktně nedohlížena na většinu nebankovních poskytovatelů, jež bez sebemenšího problému půjčovali peníze lidem bez zaměstnání. Dnes je tomu pochopitelně trochu jinak. Zákon o spotřebitelských úvěrech zpřísnil a ČNB je bedlivější než kdy předtím.

I dnes však můžete narazit na půjčky pro nezaměstnané v trochu jiném podání. Vzhledem k tomu, že se jedná o hodně rizikovou skupinu žadatelů, je vhodné mít alespoň občasný příjem v podobě brigády, někdy může být vyžadován třeba ručitel.

Pokud tedy patříte do skupiny nezaměstnaných, nacházíte se ve zkušební době, disponujete nepravidelným příjmem a podobně, určitě se vám hodí několik hodnotných rad k tomu, jak takovou půjčku vlastně vybrat.

Dejte přednost krátkodobé půjčce pro nezaměstnané

Jestliže máte omezený nebo v podstatě nulový příjem, pak byste se měli rozhodně zaměřit na úvěr v maximální výši několika tisíc korun. Krátkodobé půjčky pro nezaměstnané jsou poskytovány od 5 000 Kč až 10 000 Kč s tím, že je budete muset uhradit do následujícího měsíce, takže i na to myslete. Dobře si spočítejte, zda za 30 dnů budete mít odpovídající částku na vrácení.

Neopomínejte ani na takové situace, že něco podobného se nemusí povést. Pak je vhodné zvolit nebankovní společnost, která vám nabídne i možnost prodloužení termínu splatnosti. Nejčastěji to bývá v délce trvání 7, 14 a 30 dnů. Takový benefit je pochopitelně vykoupen odpovídajícím poplatkem.

V rámci hledání půjčky pro nezaměstnané si hlídejte i řadu dalších věcí.

  • Informujte se o všech případných poplatcích.
  • Když si vezmete trochu vyšší částku, nebojte se prodloužit termín splatnosti, ať máme jistotu, že své závazky budete schopni řádně splácet.
  • O všem se důkladně informujte prostřednictvím smluvních podmínek.
  • Když nebudete schopni splatit půjčku, vždy o tom s předstihem informujte danou společnost.

Usnadněte si hledání půjčky pro nezaměstnané

Abyste s nalezením půjčky pro nezaměstnané neměli moc problémů a vyznali se v přemíře nabízených úvěrů, zvolte si pro takový úkon vhodný nástroj. Tím se může stát jeden z profesionálních srovnávacích portálů na internetu, kde na základě vstupních kritérií naleznete úvěr odpovídající vašim požadavkům. Pokud chcete nedostatek peněz řešit prostřednictvím krátkodobé půjčky i v situaci, kdy máte omezenější příjem, vydejte se právě touto cestou.