Půjčky s možností předčasného splacení mohou ušetřit peníze

Datum publikování: 29. 11. 2018
Novodobé půjčky s možností předčasného splacení vám umožní uhradit dlužnou částku v plném rozsahu. Zbavte se prostřednictvím těchto produktů svých finančních závazků a nepřeplácejte více než musíte.
    V okamžiku, kdy si sjednáte úvěr v odpovídající výši, přichází na řadu hrazení předem dohodnutých měsíčních splátek. Během této doby se může samozřejmě stát, že si našetříte nějaké peníze k dobru, něco zdědíte, přidají vám v práci, zkrátka získáte finanční obnos, jímž byste rádi snížili svůj peněžní dluh. A to je mimochodem velice dobrý nápad, protože vždy je zapotřebí splácet své finanční závazky. K tomuto kroku vám dopomůže možnost mimořádných splátek či předčasného splacení.

Co jsou mimořádné splátky?

Někteří bankovní a nebankovní poskytovatelé se pyšní tím, že mimořádné splátky nabízí ke svým běžným úvěrům. Jde o takový benefit pro klienty. Ti si mohou jednou ročně snížit výši dluhu tím, že uhradí jednorázovou mimořádnou splátku. Obvykle je výše mimořádné splátky limitována hranicí. Nejčastěji se setkáte s výší 25 % z celkové dlužné sumy. Po jejím uhrazení budete s největší pravděpodobností platit stejně vysoké měsíční splátky jen si snížíte celkovou dobu splatnosti. A to je příjemný bonus, protože ve výsledku zaplatíte na úrocích méně.

Předčasné splacení jako další benefit

Kromě mimořádných splátek můžete narazit také na půjčky s možností předčasného splacení. V tomto směru tento bonus vnímejte tak, že se vám dostane příležitosti splatit celý dluh najednou. Ano, žádná omezení jako u mimořádných splátek. To znamená, že díky tomu se zbavíte svých finančních závazků asi nejrychleji. Při výběru půjčky s možností předčasného splacení si však dejte pozor na jednu věc. A tou jsou poplatky. Na trhu se nachází poskytovatelé, jež vám takový benefit nabídnou, ale bude spojen s náležitým poplatkem. Někdy se může dokonce stát to, že zaplatíte naprosto stejnou částku včetně všech úroků, jako byste ji spláceli s pomocí měsíčních splátek. V takovém případě už o žádné úspoře hovořit nelze. Proto si vždy důkladně prostudujte obchodní podmínky úvěru a zaměřujte se jen na předčasné splacení bez skrytých poplatků a různých omezení.

Kdo nabízí půjčky s předčasným splacením?

Zabrouzdáte-li do bankovního segmentu, určitě si můžete vybírat z produktových nabídek několika předních a často vyhledávaných bank. Mezi ty nejznámější se řadí například tyto. Je jisté, že v tomto směru nezahálí ani nebankovní sektor. V jeho případě si však musíte zjistit, s jakými podmínkami lze dosáhnout na půjčky s předčasným splacením. Jen namátkou lze jmenovat úvěry typu Tesco půjčka, Home Credit půjčka a Cofidis půjčka. K výběru té správné půjčky použijte některý s prověřených srovnávacích portálů na internetu.