Půjčky s poplatkem předem rozhodně nebrat

Datum publikování: 07. 01. 2019
Půjčky s poplatkem předem určitě nejsou vhodnou volbou v jakékoliv životní situaci. Takovým úvěrům se předem vyhýbejte. Právě tento článek vám prozradí, jak je poznat a zároveň zjistíte, které půjčky jsou těmi pravými pro financování čehokoliv.
  Půjčky jsou poskytovány nejrůznějšími společnostmi. Nejenom těmi bankovními, ale také těmi nebankovními. Každá z těchto firem má pochopitelně trochu jiné podmínky splácení a zároveň klade na klienty odlišné požadavky. Právě těch byste si měli při hledání vhodného úvěru všímat pravděpodobně nejvíce, abyste se vyvarovali jedné nebezpečné nástraze. Jsou to půjčky s poplatkem předem. Tedy takové, u nichž je povětšinou vyžadována platba ještě dříve, než dojde k vyplacení konkrétní peněžní sumy. A to je samozřejmě špatně. Tak by transparentní a férové úvěrování rozhodně fungovat nemělo.

Vyhněte se nekalým praktikám poskytovatelů

Jakmile při studování smluvních podmínek naleznete zmínku o tom, že daná společnost vyžaduje poplatky dříve, nežli něco dostanete, zapomeňte na takovou produktovou nabídku. Obvykle ji totiž prezentují jen podvodníci a firmy, jež chtějí na lidech vydělat. I když nebankovní trh sleduje Česká národní banka, přesto můžete na takové věci narazit. Nezaměňujte však půjčku s poplatkem předem za ověření vlastníka bankovního účtu. Tento krok je vyžadován některými nebankovními společnostmi. Ty vás před výplatou peněz požádají o to, abyste jim poslali na bankovní účet 1 Kč pro ověření, zda jste opravdu majitelem daného bankovní účtu a peníze posílají správné osobě. Tohle nejsou žádné nebezpečné půjčky s poplatkem předem, ale běžná praxe. Pozor byste si tedy měli dávat především na tyto věci.
  • Nevolejte na žádné zpoplatněné linky
  • Neposílejte peníze poskytovateli předem

Jak má vypadat férová půjčka?

Půjčky s poplatkem předem nejsou rozhodně ničím bezpečným, proto se jim ve všech případech vyhýbejte. Sázejte pouze na výhodné úvěry, které poznáte minimálně podle férových smluvních podmínek. Ať už jde o půjčky krátkodobé nebo dlouhodobé, měli byste být oproštěni od jakýchkoliv skrytých poplatků, natož těch vyplácených předem. Při volbě vhodné bankovní či nebankovní společnosti nemusíte platit za spoustu věcí.
  • Poplatky za vyřízení
  • Poplatky za schválení
  • Poplatky za vyplacení peněz na bankovní účet žadatele
  • Poplatky za vedení úvěrového účtu
  • Poplatky za mimořádné splátky a předčasné splacení
Přesně takhle se prezentují kvalitní úvěry, nikoliv půjčky s poplatkem předem. Proto jejich výběru věnujte dostatek času, který se vám navrátí v podobě finanční úspory. Stačí k volbě ideální půjčky zvolit srovnávací portál, kde si budete moci porovnat jednotlivé nabídky najednou. A to na základě roční procentuální sazby nákladů označované jako RPSN. Právě v ní je totiž započítána nejenom úroková sazba, ale i náklady na všechny ostatní poplatky. Díky tomu budete vědět, zda jsou s vybranou půjčkou spojeny nějaké platby navíc či nikoliv.