Půjčky s ručitelem vyžadují vhodného ručitele

Datum publikování: 07. 01. 2019
Výhodné půjčky s ručitelem jsou nedílnou součástí novodobého úvěrového trhu. Když je budete chtít využít, musíte mít spolužadatele, který za vás v případě vaší splátkové neschopnosti převezme všechny závazky na sebe.

Bankovní a nebankovní společnosti mají na žadatele o úvěry nejrůznější požadavky. Obvykle je to plnoletost, trvalý pobyt na území České republiky a v neposlední řadě také odpovídající velikost pravidelného příjmu. To jsou základní údaje, s pomocí nichž jsou poskytovatelé schopni ověřit bonitu klienta čili schopnost splácet budoucí úvěrové závazky. Pokud si chcete půjčit větší finanční obnos, může se stát, že pro danou banku či nebankovní společnost budete nedostatečně solventním klientem. To znamená, že třeba váš příjem nedosahuje takových výší, aby daná firma nabyla jistot, že vše budete splácet tak, jak se má. Pak se můžete se setkat s termínem ručení, respektive s produktem, jemuž se říká půjčky s ručitelem.

Kdo je to ručitel a co se od něj očekává?

Ručitel je člověk, jež se za vás zaručí při žádosti o peníze. To znamená, že na sebe přebírá určitou odpovědnost. A to v okamžiku, kdy nebudete schopni splácet své úvěrové závazky. Potom se banka či nebankovní společnost obrátí na ručitele, aby je hradil za vás. Poskytovatel bude zkrátka vymáhat peníze, které mu náleží. Ručení je tedy procesem vhodným k důkladnému zamyšlení. Půjčky s ručitelem jsou obvykle realizovány v kombinaci s přáteli a rodinnými příslušníky. Právě ti budou asi jediní, kdo vám bude ochoten ručit. Dnes jsou lidé hodně opatrní, takže v tomto směru nemusíte dokonce ani nikoho takového najít. Když už půjdete oslovit spolužadatele s žádostí o ručení, vždy si splácení promyslete a ubezpečte se o tom, že jste schopni hradit měsíční splátky, abyste někoho zbytečně nedostali do nežádoucích problémů.

Půjčky s ručitelem v řádu stovek tisíc korun

Je pochopitelné, že půjčky s ručitelem nabývají obecně vyšších hodnot. Obvykle jsou to částky kolem 500 000 Kč až 800 000 Kč. Na základě bonity klienta to může být i více. Jestliže částka ve vašem případě překročí ještě vyšší hranici a vy třeba nejste schopni získat potřebného spolužadatele, nemusíte ztrácet naději. Půjčky s ručitelem mohou nabývat i jiných podob. Třeba takových, kdy budete ručit vlastní nemovitostí v odpovídající výši. Takový objekt dokonce nemusí být ani vaším majetkem, ale majetkem třetí osoby. Od ní musíte mít pochopitelně svolení k zástavě nemovitosti.

Vyhledejte si vhodné půjčky s ručitelem

K nalezení ideální půjčky s ručitelem můžete využít přehledného srovnání na internetu. Porovnávací portály jsou vám k dispozici a nabízí nejrůznější výsledky.
  • Air Bank půjčka do výše až 900 000 Kč se splatností na 6 – 92 měsíců.
  • ČSOB půjčka na cokoliv do výše až 800 000 Kč se splatností na 12 – 96 měsíců.
  • Home Credit půjčka do výše až 250 000 Kč se splatností na 12 – 96 měsíců.
  • Tesco půjčka do výše až 500 000 Kč se splatností na 12 – 84 měsíců.