Rychlá půjčka existuje u banky i nebankovní společnosti

Datum publikování: 13. 02. 2019
Co si představit pod pojmem rychlá půjčka? Jsou to peněžní prostředky vyplacené ještě ten samý den na bankovní účet klienta. Rychlá půjčka může pocházet jak z bankovního segmentu, kde má podobu předschváleného úvěru, tak z nebankovní sféry.

Pojem rychlá půjčka vzbuzuje v mnoha lidech rozporuplné pocity. Většina z vás si však představuje pravděpodobně to samé. Bleskové doručení finančních prostředků ihned poté, co o ně požádáte. A to je správná myšlenka. Ideálně, když můžete obdržet peníze ještě tentýž den. Pak takový úvěrový produkt dostojí svému plnohodnotnému označení „rychlá půjčka“.

Rychlá půjčka od banky

Nyní se pojďme zaměřit na to, jakou podobu má rychlá půjčka v daném finančním segmentu. Pokud jde o banky, určitě za rychlé nemůžete považovat klasické úvěry. To rozhodně ne. Ano, bankovní instituce se sice pyšní nízkým úrokem, nevýhodou je však delší administrativa a vyřizování, takže o bleskové výplatě na bankovní účet asi nemůže být řeč.

Jedině, když byste místo běžné půjčky využili předschválený úvěr u vlastní banky. Ta je totiž tím, kdo zná vaše pravidelné příjmy, historii pohybů na účtu a díky tomu vám může automaticky nabídnout úvěr bez složitého papírování. Obvykle se k takové půjčce dostanete prostřednictvím internetového bankovnictví. A v dnešní době lze uzavírat i smlouvy o půjčce elektronicky, takže je hodně vysoká šance, že se rychlé půjčky od banky skutečně dočkáte. Nejpozději byste mohli mít peníze na účtu do druhého dne.

Rychlá půjčka od nebankovní společnosti

Nebankovní segment je doslova přeborníkem na rychlé půjčky doručované ještě ten samý den. Nutno podotknout, že je zapotřebí splnit několik základních podmínek a být na vyřízení takového úvěru dostatečně připraven, aby na sebe výsledek nenechal dlouho čekat. Nejrychleji jsou pochopitelně vypláceny krátkodobé půjčky v řádu tisíců korun.

  • Musíte doložit naskenovaný občanský průkaz jako platný doklad totožnosti.
  • Připravte si elektronickou podobu potvrzení o velikosti pravidelného výdělku.
  • Sdělte nebankovní společnosti číslo mobilního telefonu a číslo vlastního bankovního účtu.

Když tohle všechno předáte prostřednictvím elektronické žádosti na internetu, můžete zbývající věci týkající se vyřízení smlouvy realizovat také online. Pokud tento krok provedete v pracovní den, máte velkou šanci, že rychlá půjčka přistane na vašem bankovním účtu. V tomto směru je vyžadován ještě jeden předpoklad. Musíte mít konto u stejné banky, jako poskytovatel půjčky.

Kdybyste o peníze žádali mimo pracovní dny, dochází k výplatě až následující pracovní den, s čímž je třeba počítat. To na pověst a existenci rychlé půjčky nemá rozhodně žádný vliv.

Jestliže vás lákají nebankovní úvěry vyplácené ještě ten samý den na bankovní účet klienta, zaměřte se na následující produkty.