Samoživitelky mohou spadnout do dluhové pasti velice snadno

Datum publikování: 17. 01. 2019
Jste samoživitelka a máte potřebu finančních prostředků, kterých se vám nedostává? Pak si dávejte pozor při výběru poskytovatele úvěru a zároveň si pohlídejte několik důležitých věcí. Díky tomu obdržíte peníze a nespadnete se do dluhové pasti.
  Samoživitelky neboli ženy, které sami vychovávají své děti mají omezený příjem a jsou obvykle odkázány na sociální dávky státu. Ve své podstatě jsou hodně rizikovou skupinou lidí, jež mohou snadno a rychle spadnout do dluhové pasti. A není se čemu divit. Samoživitelky se často potýkají s nedostatkem finančních prostředků a v takových situacích se obrací na poskytovatele úvěrů. Bývá však zvykem, že hodně takových žen důkladněji neprostuduje smluvní podmínky půjčky a volí nevýhodná řešení. Ta se pojí s vyšší úrokovou sazbou, přehnanými podmínkami a podobnými neduhy. Pak stačí opravdu málo a samoživitelky spadnou do dluhové pasti, ze které se dostávají hodně obtížně. Půjčka vytloukaná půjčkou, navyšující se dlužná částka a nemožnost čerpat peníze nikde jinde, protože když se staráte o malé děti, nemáte čas si přivydělat. Tak to prostě je.

Vyhýbejte se rizikovým půjčkám

Jestliže jste také samoživitelkou a potřebujete peníze pro pokrytí libovolných neočekávaných výdajů, přinášíme vám několik praktických rad. Ty vás částečně ochrání před nežádoucími dluhy. V první řadě vsaďte na půjčky na mateřské dovolené, které poskytují jen prověřené nebankovní společnosti. Takové, s nimiž se pojí dlouhá působnost na trhu, kladné reference spokojených zákazníků a přehledné smluvní podmínky, jimž porozumíte. Důkladně kontrolujte následující parametry úvěru.
  • Velikost RPSN – prezentuje úrokovou sazbu, jejíž součástí jsou také přidružené poplatky.
  • Možnost prodloužení termínu splatnosti přijde určitě vhod.
  • Vyhněte se jakýmkoliv poplatkům předem.
Jestliže jako samoživitelky žádáte o vyšší peněžní obnos, pak si raději připlaťte za pojištění schopnosti splácet. To vás ochrání před nepříjemnými situacemi, kdy nebudete mít na splátky. Je však pravdou, že většina žen sází spíše na krátkodobé půjčky do hodnoty 10 000 Kč až 20 000 Kč se splatností do jednoho až tří měsíců.

Jak se vyhnout podvodným půjčkám?

Aby vás půjčky jako samoživitelku nezavlekly do dluhové pasti, použijte k jejich nalezení ty správné nástroje. I když jste hodně vytíženou matkou, udělejte si čas alespoň pár minut a nebojte se porovnat hned několik úvěrových nabídek naráz. Díky tomu vyselektujete produkty, které stojí opravdu za to a splňují všechna výše uvedená kritéria. Jen stěží asi najdete půjčky na mateřské dovolené u bankovních domů. To však nevadí, protože na trhu je i spousta spolehlivých nebankovních poskytovatelů. A pokud už náhodou jste v dluhové pasti nebo máte problémy se splácením stávajících závazků, rozhodně takovou situaci neřešte další nevýhodou půjčkou a raději využijte bezplatných poraden pro samoživitelky, kde vám poradí, co v takové situaci dělat.