Spořicí účty už moc netáhnou. Jaká je výhodnější alternativa?

Datum publikování: 27. 10. 2017
Spořicí účty mají svůj největší boom pravděpodobně za sebou. Jde o druh účtu, na nějž si můžete vložit peníze, které se vám následně úročí, a vy je máte neustále k dispozici. To je ideální model pro jakéhokoliv klienta. Vysoká bezpečnost, dostupnost a zároveň zhodnocení.
Jenže poslední měsíce dotlačily úrokové sazby spořicích účtů až na samotné dno, což má na svědomí i inflace. Současný trh je nastolen tak, že peníze jsou spíše půjčovány, než úročeny v rámci spoření. Na praktiky mnohých bankovních domů v souvislosti s novými produkty také již moc lidí neskočí. Na počátku je nabízen vysoký úrok, ale po čase klesne úroková sazba vždy k hranici 0,1 %, což je skutečně zanedbatelné. Není se proto čemu divit, že se klienti finančních domů snaží hledat alternativní řešení.

Jakým způsobem zhodnocovat úspory?

Je pravdou, že samotným modelem fungování jsou spořicí účty naprosto dokonalé, i co se týče bezpečnosti a likvidity. Horší je to už s celkovým výnosem. Pakliže sáhnete po jiném řešení, vždy se musíte potýkat s určitými kompromisy. Za zmínku stojí následující produkty.
  • Podílové fondy
  • Termínované vklady
  • Stavební spoření
Jedním z modelů lákavé investice jsou také poměrně oblíbené P2P půjčky. Nikoliv z pohledu dlužníka, ale investora. I v tomto segmentu se lze domoci zajímavých úrokových sazeb a zhodnocení.

Kolik dostanete ze současných spořicích účtů?

I přesto, že spořicí účty nejsou zrovna hitem novodobého zhodnocování peněžních prostředků, uvedeme vám alespoň několik nejvýhodnějších produktů, ať se s jejich hledáním nemusíte zdržovat. Pokud disponujete částkou 100 000 Kč a hledáte pro ni nejlepší spořicí účet, nabízí se vám tento výběr.
  • Sberbank – FÉR spoření PLUS s úrokovou sazbou až 0,53 %
  • ING Bank – Spořicí účet ING Konto s úrokovou sazbou až 0,5 %
  • Kampelička Creditas  nebo Expobank – úroková sazba až 0,3 %
Všichni ostatní poskytovatelé se na současném trhu pohybují pod výše uvedenou hranicí a jejich zhodnocení se obvykle blíží téměř čisté nule.