Studujete a potřebujete peníze? Využijte studentské půjčky

Datum publikování: 18. 12. 2018
Studentské půjčky vám mohou usnadnit období vašeho studia. Snadno dostupné finanční produkty, které vám zajistí dostatek peněz pro realizaci nejrůznějších aktivit. Od studia, přes koníčky až po cestování. Získejte studentské půjčky na internetu.
Období studia může být pro některé jedince poměrně náročné. A to především z důvodu finančních nákladů. I když máte pravidelné brigády, stejně se vám nemusí dostávat peněžních prostředků na mimoškolní aktivity, popřípadě se chcete rozvíjet nadstandardně, což pochopitelně stojí peníze. Pokud vás nemohou v plné výši sponzorovat rodiče a vy si aktuálně nevyděláváte tolik, vsaďte na tu nejjednodušší cestu, kterou představují studentské půjčky. Ty mohou nabývat nejrůznějších podob od těch krátkodobých, až po dlouhodobé. Jejich největší zastoupení naleznete v nebankovním segmentu, kde působí desítky poskytovatelů, což znamená, že na své si přijde opravdu kdokoliv.

Studentská půjčka má jistá pravidla

Jak už prozrazuje označení těchto produktů, jde o úvěry primárně určené pro studenty. To znamená žadatele, jež stále navštěvují školu. A právě takovou věc budete muset většině bankovních i nebankovních společností dokázat. Rozhodujícím faktorem jsou dvě věci.
  • Věk od 18 let do 26 až 30 let
  • Potvrzení o studiu
Podle částky, kterou potřebujete musíte počítat i s dalšími administrativními povinnostmi, jež po vás mohou být vyžadovány. Pokud jde o sumu v řádu tisíců, bude stačit potvrzení o velikosti pravidelného příjmu. Jestliže žádáte o vyšší částku, může být vyžadován také spolužadatel, například v podobě rodičů. Někdy to může být i zástava nemovitosti v odpovídající hodnotě.

Flexibilita studentské půjčky

V případě studentské půjčky se můžete spolehnout na to, že si ji přizpůsobíte k obrazu svému. Jako studenti budete navíc oproštěni od nejrůznějších poplatků. Mnohdy neplatíte poplatek za žádost a vyřízení studentské půjčky. Dále to nemusí být ani za vedení úvěrového účtu. Někteří poskytovatelé pak přináší i možnost bezplatných mimořádných splátek a předčasného uhrazení úvěru. Je to neúčelový charakter, který nahrává oblíbenosti těchto finančních produktů mezi studenty. Peníze lze investovat do libovolných věcí. Od školy, přes pořízení auta, až po koníčky a cestování. Studentské půjčky zkrátka mohou zpříjemnit a zjednodušit vaše období studia, což dokazuje i několik dostupných benefitů.
  • Praktické pojištění schopnosti splácet vás ochrání v mnoha životních situacích.
  • Požádat lze o odklad splátek a posunutí termínu splatnosti.
  • Při dostatečné bonitě lze navýšit cílovou částku úvěru.
Vyberte si ty správné studentské půjčky, jejichž splácení pro vás v období studií nebude nikterak omezující a přinesou vám vše potřebné v odpovídajícím rozsahu. Svůj výběr důkladně zvažte a porovnejte hned několik dostupných půjček najednou. Díky tomu se dopracujete k výhodnými splátkovým podmínkám a nebudete platit více než musíte.