V dnešní době můžete získat i půjčky pro důchodce

Datum publikování: 18. 01. 2019
Půjčky pro důchodce jsou primárně určeny osobám starším 65 let. Nabízí je nebankovní společnosti, které jsou k věku klienta trochu benevolentnější nežli banky. Vyberte si úvěr pro financování svých potřeb a najděte jej tím správným způsobem.
Senioři nemají v současnosti tolik možností, jako mladí lidí. Disponují povětšinou omezeným příjmem neboli důchodem a v případě zájmu o finanční úvěr jsou odkázáni jen na malé množství produktů. Tomu tak skutečně je. Jsou to hlavně banky, které už nepůjčují peníze klientům po dosažení věku 65 let, tedy v okamžiku, kdy se octnete v důchodu. Důvod je celkem zřejmý. Vaše bonita je díky nižšímu důchodu značně omezená, a tak se automaticky stáváte klientem se zhoršenou solventností.

Stále tu však celkem dobře funguje nebankovní segment. Ten je takovou záchranou alternativou toho bankovního. Konkrétně jsou to půjčky pro důchodce, jež vám dávají šanci financovat vlastní potřeby, splnit si sny anebo uhradit nepředvídatelné výdaje.

Hledejte úvěry s vyšší věkovou hranicí

Půjčky pro důchodce poznáte poměrně jednoduše. Jsou to ty, u kterých je posunuta maximální věková hranice klienta. V produktových nabídkách nebankovních společností hledejte úvěry poskytované do věku 75 až 80 let. Ano, i na takové půjčky můžete narazit a jsou vlastně jedinou možnost cestou, jak získat finanční obnos v důchodovém věku.

Výše půjčky pro důchodce

Nejčastějším typem úvěru jsou ty krátkodobé. Půjčky v rozsahu několika tisíc korun se splatností na měsíc, maximálně tři měsíce. Zkrátka suma, kterou důchodce bez sebemenšího problému splatí v požadovaném termínu a nikterak se nezadluží. Půjčky pro důchodce mohou také nabývat označení SMS půjčky. Výjimkou dokonce nejsou ani první půjčky zdarma nabízené novým klientům v řádu stovek korun. Takový novodobý způsob nebankovních společností, jak umožnit důchodcům nahlédnutí do nebankovního sektoru bez jediného poplatku navíc.

Když byste měli zájem o větší peněžní obnos v důchodovém věku je pravdou, že už se musí jistit také nebankovní společnosti. To znamená, že jim obvykle nestačí jen potvrzení o velikosti vašeho důchodu, ale potřebují i mnohé další věci.

  • O peníze musíte žádat se spolužadatelem.
  • Zástava nemovitosti ve vašem vlastnictví, popřípadě objekt třetí osoby.

Nepřidělávejte si na důchod žádné starosti

Je to pouze správně zvolená půjčka pro důchodce, která vám splní vaše přání a nikterak neohrozí rodinný rozpočet. Proto byste při jejím výběru měli být dostatečně obezřetní a vyhýbat se nekalým praktikám některých poskytovatelů, jež by vás mohli dostat do dluhové pasti. A to na stará kolena nechce rozhodně nikdo.

Ideálně, když k nalezení výhodné půjčky pro důchodce využijete srovnávacích portálů, které vám umožní srovnat více úvěrů obdobného typu najednou a vy budete mít možnost zvolit ten nejlepší, respektive vyhovující vašim účelům. O půjčky pro důchodce lze navíc žádat prostřednictvím internetové žádosti přímo z domu.