Víte, co je to americká hypotéka?

Datum publikování: 10. 12. 2018
Americká hypotéka je konkurentem klasické hypotéky. Zjistěte, jak funguje tento typ úvěru a jestli není vhodný právě pro vás. Americká hypotéka má spoustu možností a je schopna oslovit širokou klientelu. Využít můžete bankovní i nebankovní produkty tohoto typu.
  Každý člověk má hypotéční úvěr spojený s financováním vlastního bydlení. A to je správné, protože právě k těmto účelům hypotéka slouží. Je však nutno zmínit, že v několika posledních letech se můžete setkávat také s dalším podobným názvem. Je to americká hypotéka. Pozor ale, protože tento produkt není to samé, jako klasický hypotéční úvěr.

Rozdíl mezi americkou a běžnou hypotékou

Hlavní odlišností mezi oběma produkty je účel profinancování. Pokud si vezmete klasickou hypotéku je jasně dáno, že obdržené peníze můžete využít pouze na pořízení vlastního bydlení. Finance tedy musí být spjaty s nemovitostí. Ať už jde o nákup domu, bytu, výstavbu, rekonstrukci nebo třeba vypořádání majetkových vztahů. A právě v tom se liší americká hypotéka. Ta je poskytována, jako neúčelový typ úvěru. To znamená, že budete ručit nemovitostí, ale nabyté peníze máte možnost utratit za cokoliv. Nemusí to být vyloženě nemovité věci, ale i spousta ostatního. Například nákup automobilu, rodinná dovolená, investice do koníčků a podobně.

Výhody americké hypotéky

Pojďme se v rámci představování americké hypotéky nejprve zaměřit na její hlavní klady. Tím zásadním bude pochopitelně neúčelovost. Pak je to také přijatelná úroková sazba, která svou velikostí rozhodně předčí jakýkoliv spotřebitelský úvěr. Vůči němu můžete dostat podstatně více peněz. Díky dlouhé splatnosti v řádu až 20 let si nastavíte optimální měsíční splátky tak, aby nikterak nezatěžovaly váš rodinný rozpočet. To však není všechno.
  • Některé americké hypotéky jsou spojeny s bezplatným předčasným uhrazením dlužné částky.
  • S pomocí americké hypotéky lze získat peněžní obnos už od sumy 100 000 Kč.
  • Vybírat si můžete americké hypotéky od bankovních i nebankovních společností.

Nevýhody americké hypotéky

I americká hypotéka má pochopitelně jisté neduhy. Jednou z nich je například to, že musíte ručit nemovitostí, o kterou lze při nedodržování splátkových podmínek snadno přijít. Počítat je třeba i s tím, že poskytovatelé tohoto typu úvěru vám budou schopny půjčit částku v omezené míře. Obvykle to bývá do 70 % hodnoty nemovitosti. Americká hypotéka má oproti spotřebitelskému úvěru nižší úrok, na druhou stranu oproti klasické účelové hypotéce je o něco dražší.

Vyberte si vhodnou americkou hypotéku

Jestliže nechcete být svazováni žádnými omezeními z pohledu profinancování, je americká hypotéka ideální volbou pro vás. Abyste s jejími podmínkami však byli nadmíru spokojeni, je třeba hledat mezi bankovními i nebankovními variantami. Třeba za pomoci vhodného srovnávacího portálu na internetu, který vám umožní vybrat si to nejlepší řešení na trhu.