Vše, co jste chtěli vědět o půjčkách

Datum publikování: 19. 12. 2018
Zjistěte co nejvíce informací o půjčkách. Zaměřte se na bankovní i nebankovní úvěry, které můžete získat nejenom na pobočce společností, ale také prostřednictvím internetových žádostí. Poznejte výhodné půjčky od A až do Z a načerpejte dostatek znalostí
  Půjčky jsou všudypřítomnou součástí našeho každodenního žití. Pod tímto výrazem si můžete představit proces probíhající mezi dvěma subjekty. Na jedné straně jsou to občané v podobě žadatelů o finance, na té druhé zase společnosti předkládají odpovídající množství peněžních sum. Půjčky nabývají z pohledu poskytovatele dvou odlišných forem.
  • Bankovní půjčky – Úvěry, které jsou nabízeny bankovními domy. Tedy institucemi, kde máte povětšinou uložené peníze, popřípadě provádíte jejich zhodnocení.
  • Nebankovní půjčky – Ty jsou prezentovány nebankovními společnostmi, jež získaly od České národní banky licenci na provozování těchto služeb.

Půjčky nejenom na pobočkách společností

Novodobé půjčky jsou k dispozici všem žadatelům o finanční sumy, kteří splní základní podmínky dané společnosti. Obvykle je to plnoletost, trvalý pobyt na území České republiky a pravidelný příjem. U vyšších peněžních sum to může být ještě spolužadatel nebo nemovitost určená k zástavě. Důležité je vědět, že o půjčky dnes nemusíte žádat pouze na pobočkách, jak tomu bylo zvykem ještě před několika lety. Finance jsou klientům přístupnější více než kdy předtím. Mezi oblíbené možnosti žádostí o peníze patří internetové formuláře a online kalkulačky. Ty jsou pochopitelně dostupné v podstatě odkudkoliv, kde máte připojení k internetu. Celý proces získání takových úvěrů se skládá jen z několika kroků.
  • Vyplnění online žádosti na internetu.
  • Doložení potřebných dokumentů v elektronické podobě.
  • Schvalovací řízení, o jehož výsledku budete informováni.
  • Převod peněz na bankovní účet klienta, popřípadě jiný způsob výplaty.

Varianta dostupných půjček

Trh s bankovními a nebankovními úvěry je skutečně bohatý, díky čemuž můžete vybírat z krátkodobých, ale také dlouhodobých typů půjček. Charakter konkrétního produktu se mnohdy promítá i do samotného pojmenování. Kromě klasických bankovních a nebankovních půjček máte šanci narazit na spoustu ostatních spotřebitelských úvěrů. Většina z nich pochopitelně pochází z nebankovního segmentu, který je oproti tomu bankovnímu více benevolentnější. U banky máte jistotu nízké úrokové sazby, pocit bezpečí, přehledné smluvní podmínky a řadu přidružených benefitů. To je ovšem vykoupeno náročnějším získáním půjčky. U nebankovních poskytovatelů je tomu zase naopak. Vede snadná žádost o peníze, rychlá výplata a flexibilita. To vše vykoupeno trochu vyšším úrokem a případnými poplatky při nedodržení splatnosti.

Bezplatné půjčky pro nové klienty

V rámci ucelených informací o půjčkách je na závěr třeba zmínit existenci ještě jednoho typu úvěru. Je to první půjčka zdarma, která je hlavně nebankovními společnostmi nabízena novým klientům. Ti mohou u vybraných firem požádat o malou částku s krátkým termínem splatnosti do jednoho měsíce a nulovou úrokovou sazbou. Díky tomu si žadatelé vyzkouší, jak funguje nebankovní sektor od A až do Z. Každá další půjčka už podléhá klasické úrokové sazbě.